Nullkulu

Nullkulu

mis aitab beebi kõhukinnisuse vastu?

Mis aitab beebi kõhukinnisuse vastu?

Kui lapsel on kõhukinnisus, siis ta võib olla rahutu ja nutta palju, mis muudab lapsevanemate elu keeruliseks. Kõhukinnisus võib juhtuda igas vanuses lastel, kuid beebide puhul on see eriti tavaline. Selles artiklis käsitleme beebide kõhukinnisuse põhjuseid ja abinõusid, mis aitavad kõhukinnisusega toime tulla.

Mis on kõhukinnisus?

Kõhukinnisus tähendab, et väljaheited liiguvad läbi soolte aeglaselt ja raskelt. See võib põhjustada ebamugavust, valu ja puhitusi. Mõnikord võib kõhukinnisus avalduda ka sellega, et beebi ei saa täielikult tühjeneda.

Kõhukinnisuse sümptomid

Kõhukinnisuse sümptomid võivad erineda, kuid siin on mõned levinumad tunnused, mis võivad viidata beebi kõhukinnisusele.

– Bebi ei roojanud kolm päeva järjest või roojamine on muutunud harvemaks.
– Bebi tundub rahutu ja nutab palju.
– Bebi kõht on punnis ja pinges.
– Väljaheide on kõva ja kuiv ning beebi võib olla valus, kui ta väljutab väljaheiteid.
– Väljaheide lõhnab halvasti ja võib sisaldada lima.

Kõhukinnisuse põhjused

Beebi kõhukinnisuse põhjused võivad olla erinevad, kuid siin on mõned levinumad põhjused.

Vale toitumine

Kui te toidate oma last valesti, siis ta võib muutuda kõhukinnisusega hädas. Enamasti põhjustab kõhukinnisust vale rinnapiima või valemipiima kogus, mis ei vasta beebi vajadustele.

Dehüdratsioon

Dehüdratsioon võib olla ka kõhukinnisuse põhjuseks. Kui beebi ei saa piisavalt vedelikke, siis võib tema väljaheide muutuda tihedamaks ja raskemini väljutatavaks.

Seedetrakti häired

Seedetrakti häired nagu koliit, gastroösofageaalne reflukshaigus ja laktoosi talumatus võivad olla kõhukinnisuse põhjuseks. Kui selline häire kahtlustatakse, siis peaks konsulteerima arstiga.

Mida teha kõhukinnisuse vastu

Nüüd kui oleme rääkinud kõhukinnisuse põhjustest, vaatame nüüd abinõusid, mis aitavad kõhukinnisusega toime tulla.

Muuda beebi toitumist

Beebi toitumise muutmine võib olla esimene samm kõhukinnisuse vastu võitlemisel. Kui toidate oma last rinnapiimaga, siis veenduge, et ta saab piisavas koguses piima. Kui te toidate oma last valemipiimaga, siis võib olla vajalik eelistada erinevat tüüpi piima. Mõned valemipiimad võivad põhjustada kõhukinnisust, eriti kui neid ei valmistata vastavalt juhistele.

Andke beebile rohkem vett

Kui beebil pole piisavat vedelikku, võib see põhjustada kõhukinnisust. Veenduge, et teie laps saaks piisavalt vedelikke, et tema keha saaks normaalselt funktsioneerida. Kui laps rinnapiimaga toidetud, siis võib tõhusaks abinõuks olla pakkuda talle rohkem rinnapiima. Kui aga imikul on juba lisatoidud kasutusel, sobivad kas puhastatud vesi või veega lahjendatud mahlad (peamiselt õuna– ja pirnimahlad).

Masseeri beebi kõhtu

Kui massaaži teha õigesti, võib see olla tõhus kõhukinnisuse leevendaja. Masseerige beebi kõhtu kerge survega päripäeva, et teda aidata roojamisel. Siiski tuleb olla väga ettevaatlik.

Kasutage lisatoitaineid

Kui kõhukinnisus ei parane, võib arst määrata lisatoitaineid, mis aitavad väljaheiteid pehmendada ja õlitada. Enamasti soovitab arst glütseriini küünalt. Küünlat tuleb sisestada lapse pärakusse, et see aitaks liigutada ja väljutada väljaheidet. Siiski peaks seda meetodit kasutama ainult juhul, kui muud meetodid ei aita.

Kokkuvõte

Lõppude lõpuks on kõhukinnisus beebidel üsna tavaline probleem, kuid seda saab lahendada, kui järgite mõnda lihtsat sammu ja jälgite oma beebi tervist hoolikalt. Kui tunnete, et midagi on valesti, siis peaksite pöörduma arsti poole, et saada täpsemat juhendamist ning kõhukinnisusega toime tulla.