Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada beebi öösel magama?

Kuidas saada beebi öösel magama?

Lapsevanemaks olemine on üks tähelepanuväärne kogemus. Kuid mis juhtub, kui lapse ööune kvaliteet on häiritud? Laps ei maga rahulikult, mis mõjutab nii lapse kui ka vanema tervist. Õnneks on olemas mõned universaalsed näpunäited ja nipid, mida saab kasutada, et aidata beebil öösel magada.

Kõigepealt tasub mõelda, milline on beebi ööuni ja kuidas see erineb täiskasvanu omast. Vastsündinud beebidel on ööpäevane rütm täielikult segi ning nad magavad umbes 17-20 tundi ööpäevas. Esmalt ongi oluline tagada beebile piisav päevane uneaeg ja unerežiim. Kui beebi saab piisavalt und päeval, siis on tõenäolisem, et ta magab ka öösel rahulikult.

Aitamaks oma beebil öösel magama jääda, on mõned olulised nõuanded:

Looge rutiin ja jälgige seda. See võib hõlmata vanniskäiku, kaisutamist, jutte lugemist ja kauneid laule. Rutiin tuleks luua nii, et lapse enesetunne oleks mugav ning turvaline.

Kasutage unejutte ja laule. Teie hääl on last rahustav ja aitab tal lõdvestuda. Samuti on lõõgastav muusika ja igasugused helid kasulikud, et beebi saaks rahulikult magada.

Pidage meeles lapse turvalisust ja mugavust. Beebi tuleb panna magama mugavasse asendisse, ilma padjade ja muude asjadeta, mis võiksid teda lämmatada või vigastada.

Kasutage öölampi. Beebi võib öösel ärgata, sest tal on hirm pimeduse ees. Öölambi kasutamine võib olla rahustav.

Hoidke last rahulikus ja vaikses ruumis. Majapidamistööde ja televiisori vaatamine võib beebi segada, seega peaksite hoidma temaga tegelemist ja suhtlemist rahulikult.

Kasutage uneriietust. Kasutage sobivat riideid, mis sobivad ilmastikuoludega ning aitavad temperatuuri reguleerida.

Kuigi enamik beebisid magab kogu öö aastaseks saades, võib mõnel lapsel unerütm häirida ka pärast selle eaga. Mitte mingil juhul ei tasuks lapse äratamist lasta tal nutta ennast unetuks, paku talle hellitust, kaisutage teda ja tehke meeldivaid asju. Beebi on teiega, et leida turvatunne, ja ka see on oluline osa teie lapse kasvatamises.

Kokkuvõtteks võib öelda, et beebi öösel magama saamine on protsess, mis nõuab kannatlikkust, rutiini ja armastust. Jällegi, oluline on luua beebile turvaline ja mugav keskkond, mis võimaldab tal öösel rahulikult magada. Lõpuks, mida rohkem armastust ja kannatlikkust oma lapse suhtes, seda sujuvam on ka beebi ööuni.