Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui beebi luksub?

Mida teha kui beebi luksub?

Paljud vanemad on kogenud beebi luksumist. On tavaline, et lapsed luksub pärast söömist, kuid see võib juhtuda ka muidu. Kuigi luksumine on enamasti kahjutu, võib see olla mõnikord ebamugav ja häiriv. Selles artiklis saate teada, mida teha, kui teie beebi luksub.

Mis on beebi luksumine?

Luksumine on refleks, mida võib kogeda nii täiskasvanud kui ka lapsed. Kui õhk satub kõhusse ja teeb söögitorule survet, siis luksumine algab. Söögitoru sulgeb end ja diafragma tõmbab kokku. See surub õhu välja kopsudest, mis loob luksumise heli.

Miks beebid luksub?

Kuigi täpne põhjus pole veel kindlaks tehtud, arvatakse, et beebi luksumine on seotud nende seedesüsteemiga. Beebid luksub sageli pärast söömist, sest nende seedesüsteem on alles arengujärgus. Nende söögitoru on lühem ja kitsam kui täiskasvanutel. Seetõttu võivad nad alles harjuda oma seedesüsteemiga ja luksumine on tavaline osa sellest protsessist.

Kuidas ennetada beebi luksumist?

On mõned toimingud, mida vanemad saavad teha, et vähendada beebi luksumist.

Toitke oma beebi aeglaselt ja rahulikult, võimalusel püsti asendis. See vähendab söödud õhu kogust, mis võib viia luksumiseni.

Kontrollige, kas beebi on õigesti kinnitatud. Vale kinnitus võib põhjustada liiga palju õhumulle maos ja see võib põhjustada probleeme.

Vältige ületoitmist. Söödake oma last väikeste kogustega, et vältida liigset õhu neelamist.

Mida teha, kui beebi luksub?

Kui teie beebi luksub, pole põhjust muretsemiseks, kuid teate, kuidas selle tühistada.

Mähkige oma beebi korralikult. Beebi mugavustunne ja turvatunne võivad aidata tal lõõgastuda ja vabaneda luksumisest.

Lase tal lutsutada. Lutipudel või rinnaga toitmine võib aidata süüa õhu väljutamist ja sealjuures vähendada luksumist.

Aitake lapsel rahuneda. Ravida beebi luksumine võib aidata tal rahuneda ja lõõgastuda. Räägi temaga rahulikult ja toeta oma lapse pead, et aidata tal lõdvestuda.

Kui beebi luksumine kestab kauem kui 15 minutit või kui teie lapsel tekib sellega seoses valu või muid mure, siis peaksite pöörduda arsti poole.

Kuidas leevendada beebi luksumist?

On olemas mõned võtted, mis võivad aidata beebi luksumist leevendada.

Andke beebile puhkehetki. Luksumine võib olla kurnav nii vaimselt kui ka füüsiliselt, seega proovige pakkuda oma lapsele lõõgastavaid puhkehetki.

Värske õhk. Luksumine võib olla seotud ka õhupuudusega ja värsked õhuvoolud võivad aidata teil oma lapsele piisavat hapnikku anda.

Asend. Proovige muuta oma lapse asendit, püüdes teda püstises asendis hoida. See võib aidata õhku seedesüsteemist väljutada.

Järeldus

Kuigi beebi luksumine võib olla kurnav nii vanemate kui ka beebide jaoks, on see tavaliselt kahjutu. Kui teie beebi luksub, pole põhjust muretsemiseks, kuid võite proovida mõnda ülaltoodud meetodit luksumise leevendamiseks. Kui aga luksumine kestab kauem kui 15 minutit või kui teie lapsel tekib sellega seoses valu või muid mure, siis peaksite pöörduma arsti poole.