Nullkulu

Nullkulu

mida viia lasteaia laadale?

Mida viia lasteaia laadale?

Sügis on peaaegu käes ja lasteaiad üle Eesti valmistuvad oma traditsioonilisteks sügislaatadeks. Sügis on meie lastele eriline aeg, kus nad saavad lõbusalt aega veeta koos sõpradega ning osaleda paljudes erinevates tegevustes. Laat on üks neist tegevustest, mida lapsed ootavad põnevusega. See annab neile võimaluse mängida, õppida uusi asju ja loomulikult nautida kõike, mida pakub pidulik laadapäev. Kui planeerite teiegi oma lasteaiale laata, siis siin on mõned ideed, mida laadale kaasa võtta.

Kuumad joogid

Lehehunnikud või tantsuline tegevus võivad olla lõbusad, kuid sügisel võivad ilmad olla juba üsna jahedad. Seetõttu on hea mõte kaasa võtta sooje jooke, nagu tassitäis teed või kakaod. See aitab hoida laste käsi soojana ja neid energiat täis hoida.

Kodused küpsetised

Igal laadal on oluline osa ka söögil. Kui soovite pakkuda midagi tervislikumat ja kodusemat, siis võtke kaasa oma küpsetisi. Küpsetage koogid ja muffinid ise, et lisada neile isikupärast puudutust. Kindlasti saavad lapsed sellest suurepärase kogemuse, et isetehtud küpsetised on parimad.

Puuviljad ja köögiviljad

Lasteaiad on koht, kus saab rohkem rääkida tervislikest valikutest, eriti söögikordade ajal. Kui soovite pakkuda suupisteid, mis on tervislikud ja maitsvad, on värske puu- ja juurviljad alati hea idee. Võtke kaasa õunu, porgandeid, hurmaasid jne., mida saab kohapeal viilutada ja pakkuda.

Käsitööd ja kunstitarbed

Lasteaiad on tuntud loominguliste kohtade poolest ja seega on hea mõte kaasa võtta käsitöö- ja kunstitarbeid. Näiteks võite kaasa võtta pabereid, värve ja vildikaid, nii et lapsed saaksid kogeda loovust ja teha kaunite kunstiteoste ajal. Kui teil on erinevaid valmistamisjuhendeid, saate neid jagada ka vanematele, et nad saaksid kodus koos lastega loominguliselt aega veeta.

Loovad mängud

Lasteaiad on koht, kus mängud on olulised ja seega on hea idee kaasa võta uusi ja loovaid mänge. Kui teil on oma ideed, mida saate teha laadal või ühelt laadalt teisigi edasi anda, siis on see kindlasti tasub. Lastele meeldib avastada uusi asju ja mängides õpivad nad palju uusi oskusi, näiteks suhtlemis- ja koostööoskusi.

Kokkuvõte

Sügislaat on pidulik üritus, mida lapsed ootavad suure huviga. Kui planeerite oma lasteaiale laata, siis on oluline kaaluda, mida kaasa võtta. Kuid mida te ka ei kaasa, ärge unustage, et tähtis on hea meeleolu ja rõõmsad näod. Nii et lõbus aeg laste jaoks on kõige tähtsam asi, mida rõhutada. Kui Segate sind kahtlusevarjukad, siis võtke meiega ühendust. Meie meeskond on alati siin, et aidata teil valmistuda oma lasteaia jaoks suurepäraseks ja meeldejäävaks laadapäevaks.