Nullkulu

Nullkulu

mida viia katsikule?

Mida viia katsikule? Alustame mõningate traditsioonidega, mis on Eestis aastasadu käärimas olnud. Nagu nimigi ütleb, on katsik toiming, kus pärast lapse sündi antakse lapsevanematele ja vastsündinule soovides kaasa tehtud kingitused. Kui teil on katsik järgmisel nädalal, kuid olete kingituse ostmise osas üsna valimatu, siis ärge muretsege. Siin on mõned kingiideed, mis aitavad teil oma kingituse valikuga kiiresti ja lihtsalt läbi saada ning mis on täiesti sobivad ka Eesti kingikultuuri jaoks.

Esimene ja üks enim eelistatud kingitusi on rahakott. Eestis on rahakoti andmine katsikute ajal traditsiooniks saanud. Tavaliselt annavad sugulased, sõbrad ja tuttavad vastsündinule just rahakotte. Rahakotid on ideaalsed kingitused, sest need on kasulikud ja neil on praktiline kasutus. Lisaks sellele on rahakotid kergesti saadaval paljudes kauplustes.

Kui olete soovinud kingitustest praktilist kasu, kuid ei soovi osta rahakotti, siis lapsikud ja armsad mänguasjad on ka teine populaarne valik katsikule minevate kingituste seas. Sageli on katsiku ajal peol rohkem lapsi, mistõttu on mänguasjad ideaalsed kingitused, mis meeldivad nii vanematele kui ka lastele. Paljud mänguasjad on valmistatud eelistatud materjalidest, nagu näiteks puidust, ja neid võib leida ka paljudes erinevates stiilides. Mänguasjad võivad olla ka hea kingitus, kui te ei soovi osta kingitust, mis kuluks ruttu ära.

Kui otsite midagi, mida saaks kasutada vastsündinu esimesel eluaastal ja mida võiks hoida ookne mälestusena, võib nukk olla suurepärane valik. Paljudes kultuurides on nukud sümboliks lapse kasvamisel ja kõlbavad ideaalselt katsikute jaoks. Nukud on valmistatud tavaliselt pehmest materjalist ja neid on saadaval erinevates suurustes ja kujundites, erinevate keele- ja nahavärvidega. Isegi kui vastsündinu ei hakka kohe nukuga mängima, võib nukk leida endale hea koha tolmu kogumise asemel.

Nüüd, kui olete valinud kingituse, kasutage järgmisi näpunäiteid, et selle ostmine teie jaoks lihtsamaks muuta. Kui otsite midagi, mis sobib nii meestele kui ka naistele, siis pidage meeles, et katsikul on enamasti nii ema kui ka isa külalisi. Seega on tark valikuks kingitus, mis meeldib ja sobib mõlemale sugupoolele. Kui olete kindel, et soovite osta midagi praktilist, siis valige midagi, mida vastsündinu vanemad ka tegelikult vajavad.

Mis puudutab kingituste hindu, siis ärge unustage, et katsikud on traditsiooniliselt prisked. Olenevalt valitud kingitusest võivad kulud küündida sadadesse eurodesse. Kui hind näib üsna krõbe, siis võite alati minna koos mõne teise külalise või pereliikmega ja osta kallis kingitus ühiselt. Mõnikord on see isegi lihtsam ja meeldivam, kui kingitusi valima üksi minna.

Järeldus

Katsik peetakse lapse sünni tähistamiseks. Tavaliselt kingitakse selleks rahakotte, mänguasju ja nukke, mis on tegelikult ka praktilised kingitused. Kui ostmine osutub teile keeruliseks, siis pidage meeles, et katsikute jaoks sobivad kingitused on need, mis on praktilised, sobivad mõlemale sugupoolele ja on valitud mõttega traditsioonilise sündmuse tähistamiseks. Endale kõige sobivama kingituse valimisel järgige lihtsalt neid juhiseid ja teie otsus on imelihtne.