Nullkulu

Nullkulu

mida viia katsikuks?

Mida viia katsikuks – mõningaid ideid ja soovitusi

Kas keegi sinu sõpradest või pereliikmetest on ootamas beebit ja sa oled kutsutud katsikule? Kui jah, siis ilmselt tahaksid sa kinkida midagi, mis tõesti meeldiks ja oleks praktiline kingitus nii emale kui vastsündinule. Kuid mida viia katsikuks? Siin on mõned ideed ja soovitused, mis võivad aidata sul otsustada, mida sobiks kinkida.

Beebile mõeldud riietus ja aksessuaarid

Üks populaarne kingitus vastsündinule on muidugi riided, kuid valik tuleks teha ettevaatlikult. Enne kui otsustad, mida kinkida, peaksid teadma, mis suuruses beebi on. Hea idee oleks küsida emalt või isalt, millised riided neil juba olemas on ja milliseid veel vaja läheks. Kui sa ei tea, millist suurust valida, võib olla parem valida midagi suuremat.

Lisaks riietele võib kaaluda ka aksessuaare nagu kindad, mütsid, sallid, sokid, lutid, lutipudelid jne. Need on samuti praktilised kingitused, mida vastsündinule kindlasti vaja läheb.

Mänguasjad ja harivad vahendid

Kuigi vastsündinud lapsed veel ei mängi, on alati tore neile midagi põnevat kinkida. Näiteks saab osta pehme mänguasja või arendava raamatu, et beebi saaks juba varakult harjutada näiteks värve, kujusid ja numbreid.

Mänguasja valides tuleb aga arvestada, et see oleks ohutu ja vastaks beebi east tulenevatele nõuetele. Eelistada tasub materjale nagu pehme plüüs või puidust mänguasjad, sest need ei sisalda kemikaale ega ole ohtlikud beebile.

Beebivoodipesu ja muu vajalik tarvik

Kui emal ei ole juba beebivoodipesu, siis see võib olla ka hea kink. Valida võib erinevate värvide ja mustrite vahel, kuid taas tuleks arvestada beebi ohutusega. Voodipesu peaks olema valitud vastavalt beebi sooja- ja külmatundele ning olema valmistatud beebisõbralikest materjalidest.

Lisaks voodipesule on beebidele vaja ka muid tarvikuid nagu mähkmed, mähkimislauad, vannitarvikud, pudelid ja lutid. Neist saab alati ka kingituse teha, kuid kindlasti tuleks eelnevalt uurida, millised tooted on beebi jaoks kõige sobivamad.

Mälestused ja emotsioonid

Lõpuks ei ole kõik kingitused midagi, mida saab poest osta. Kinkida võib ka midagi isiklikku ja püsivat, mis jääks beebile ja tema perele meenutuseks. Näiteks võib osta fotoraamid või fotoalbumi, kuhu saab koguda pilte beebist ja tema perega tehtud piltidest. See on suurepärane viis luua ja säilitada erilisi mälestusi.

Teine võimalus oleks kinkida midagi enda kootud või tehtud – näiteks õmmelda beebile kampsun või kududa tekk. Käsitöökingitused on isiklikud ja alati südamlikud.

Kokkuvõtteks võib öelda, et katsikutele kingituste valimine võib olla väljakutse, kuid kui arvestada beebi ja tema pereliikmete vajadusi, siis õnnestub kindlasti leida midagi sobivat. Pea meeles, et eesmärk on teha kingitus, mis on nii praktiline kui ka meeldiv emale ja vastsündinule.