Nullkulu

Nullkulu

mida tuvid söövad?

Mida tuvid söövad?

Tuvid on tuntud oma linnulihaga toitumise poolest, kuid kas sa oled kunagi mõelnud, mida nad tegelikult söövad? Selles artiklis räägime kõigest, mida pead teadma tuvide toitumise kohta.

Tuvid söövad peamiselt teri ja seemneid. See on nende peamine toiduallikas. Nad eelistavad sööta, mis sisaldab palju tärklist, näiteks maisi ja nisu. Nad söövad ka väga hea meelega päevalille- ja kanepiseemneid. Tuvid tarbivad tihti ka herneid ja ubasid.

Sarnaselt paljude teiste lindudega otsivad tuvid toitu maapinnalt. Nad otsivad peamiselt tänavalt mahajäetud toite, mis sisaldavad sageli saia, kukleid ja teisi leiutguseid. See on ka põhjus, miks tuvid on linnamaastikes nii levinud – nad leiavad seal oma peamise toiduallika.

Lisaks teradele ja seemnetele söövad tuvid ka mõningaid putukaid ja putukate vastseid. Need moodustavad siiski väiksema osa tuvide toitumisest.

Kuidas saame aidata tuvide toitumist?

Kuigi tuvid võivad olla tüütuks osaks linnakeskkonnas, ei tohiks me unustada, et nad on loomad, kes vajavad õiget toitu. Kui sa oled huvitatud tuvide söödastamisest, peaksid sa teadma, mida nende dieet peaks sisaldama. Kui sa soovid tuvidele toitu jagada, siis on parimaks valikuks seemned ja terad. Parimad valikud on päevalilleseemned, kanepiseemned, mais ja nisu, samuti ubad ja herned. On väga oluline mõelda tegutsemisest loomulikul viisil ja seetõttu peab ka toit olema loomulik.

Loomulikult on ka teatud toidud, mida tuvid kindlasti ei tohiks tarbida. Näiteks ei tohiks tuvidele anda nisu idusid, seemnepõhist toitu, suhkrut, rasvast toitu ja inimtoidu jääke. Need toidud võivad tekitada tervisehädasid ja olla tuvide jaoks kahjulikud.

Kokkuvõte

Tuvid on lind, keda sageli alahinnatakse või isegi pahaks pandaatakse. Kuid nagu kõik teised loomad, on neil ka õigus tervislikule toidule. Nad peavad saama süüa terviklikku toitu, mis sisaldab palju teri ja seemnete. Kui sa otsustad tuvidele toitu jagada, kindlusta, et see oleks õigete koostisosadega. Parimaks valikuks on päevalilleseemned, kanepiseemned, mais ja nisu, samuti ubad ja herned. Pea meeles, et looduses on tuvid harjumuspärases toidus ettearvamatud ja põhitoitumine tuleb eelistatud allikatest. Vedeliku allikana kasutavad nad reeglina saadaolevast veest.

Soovitud tervisliku toidu korral võtavad tuvid meelsasti vastu jagatud märgatava hoolitsuse märgina ka uute kodulindude eest kantakse neile hoolt ja neid armastatakse!