Nullkulu

Nullkulu

mida papagoid söövad?

Mida papagoid söövad

Papagoid on äärmiselt intelligentne ja uudishimulik liik. Tänu oma värvikale isiksusele, võluvale suhtlemisoskusele ja kaasahaaravale käitumisele on papagoidest saanud lemmikloomad tuhandetesse kodudesse üle maailma.

Üks papagoide oluline osa on toitumine. Papagoid vajavad mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist, et tagada nende elujõud ja hea tervis.

Allpool uurime lähemalt, mis on papagoide erinevad toitumisvajadused.

Miks on õige toitumine papagoide jaoks nii oluline?

Enamik looduses elavaid papagoide liike toituvad mitmekesisest dieedist, sealhulgas puuviljadest, seemnetest, pähklitest, lilledest ja putukatest. Loomulike toitumisharjumuste järgimine võib pakkuda papagoidele palju kasulikke toitaineid, sealhulgas vitamiine, mineraale ja rasvu, mis on vajalikud papagoide moodustamiseks ja tervise tagamiseks.

Kui papagoid on lemmikloomadena kasvatatud ja lemmikloomakauplustest ostetud, siis toitumine ei viita mitte ainult nende üldisele heaolule, vaid võib ka nende elu pikendada. Loomulikud toitumisharjumused ja mitmekesine toit sisaldab kõiki vajalikke toitaineid, mida papagoid vajavad välispidiselt.

Papagoid tunnevad meelepärast toitu

Lisaks sellele, et õige toitumine tagab papagoide tervise ja heaolu, aitab see ka kaasa emotsionaalsele heaolule.

Kui papagoidel on menüüs vähe valikut, võib see põhjustada stressi ja igavust, mis võib põhjustada reaktiivse käitumise ja plahvatusohtude tagab. Kuid kui papagoidele pakutakse mitmekesiseid võimalusi, eriti värskeid puu- ja köögivilju, võivad nad tekitada rõõmsat käitumist ja õpetada liigikaaslasi uusi toitumisharjumusi.

Mis on papagoide menüüdes?

Üks peamisi aspekte papagoide hooldamisel on õige toitumine. Korraliku toitumise geraffeerdamiseks tuleks jälgida kõigi papagoide dieeti. Seetõttu on oluline mõista iga papagoide liigi erinevaid toitumisvajadusi.

Mõned papagoide sordid võivad elada taimetoitlasena, samas kui mõned liigid toituvad mitmekesistest toiduallikatest, sealhulgas loomsetest saadustest. Allpool on loetletud mõned populaarsed papagoid, mis on mõlemad.

Kakaduu

Kakaduud on suured papagoid, mis võivad toituda mitmekesistest allikatest. Neile meeldivad seemned, puuviljad, pähklid ja ka salaamandrid. Nad võivad elada taimetoidul, kuid saavad ka liha, kalatooteid ja putukaid.

Kakaduud vajavad lisaks suuremat värskete köögiviljade, nagu porgand, paprika, salat ja tomateid, piisavalt vitamiine ja mineraale.

Ara papagoi

Arasid on teadaolevalt suurimad papagoid ja neid võib leida enamikus Lõuna-Ameerika osades. Arad on taimetoitlased, kes söövad puuvilju, seemneid ja võrseid.

Nende värsked puuviljad, nagu banaanid, õunad ja apelsinid, on nende toitumise keskmes. Samuti söövad nad mandleid, pistaatsiapähkleid ja india pähkleid. Toidukoguseid tuleks regulaarselt kontrollida, kuna aradel on kalduvus üle süüa.

Paraketid

Paraketid on väikesed värvilised papagoid, kes toituvad erinevatest allikatest, nagu seemned, puuviljad ja putukad. Nad söövad midagi, sealhulgas kookospähkleid, terasid ja umbrohi.

Värsked puu- ja köögiviljad on nad teie toidus kohal olulisel kohal, eriti maasikad, banaanid, ploomid, porgandid, seller ja salat.

Kokatiilid

Kokatiilid on populaarne lemmikloomade sord, mis toitub paljudest allikatest, sealhulgas viljadest, seemnetest, pähklitest, võrsetest ja lilledest. Kui tuleb kokatiilide toitumisest jutt, siis on oluline meeles pidada, et nad söövad tavaliselt vähem kui suuremad papagoid.

Enim armastatud viljad, mida nad eelistavad, on banaanid, õunad ja melonid. Samuti saate anda neile seemneid ja pähkleid.

Nõuded papagoide toidus

Iga papagoideliik võib tõenäoliselt toituda väga erinevatest allikatest, kuid on olemas mõned peamised toitumisvajadused, mis on kõigi papagoide jaoks vajalikud.

Esmalt peavad papagoid tarbima kõiki olulisi toitaineid, nagu vitamiinid, mineraalid, rasvad ja valgud. Enamik papagoide uriinist sisaldab olulisi toitaineid, mida saab toidust kätte.

Kokkuvõtvalt

Kokkuvõttes on papagoide jaoks oluline sisaldada oma menüüsse mitmekülgselt erinevaid toitaineid, et tagada nende tervis ja heaolu. Tuleks meeles pidada, et igal papagoide liigil on erinevad toitumisvajadused ja see sõltub sellest, kus nad looduses elaksid.

Tähtis on meeles pidada ka seda, et õige toitumine mängib olulist rolli papagoide heaoluks ning võib aidata kaasa nende emotsionaalsele heaolule. Kui otsite üksikasjalikku juhendit oma papagoid lemmiklooma toitumise kohta, siis pöörduge kindlasti professionaali poole, näiteks veterinaararsti või papagoide eksperti, kes saavad teile tervislikku ja rahuldavat toitu nende lemmikloomade jaoks soovitada.