Nullkulu

Nullkulu

mida linnud talvel söövad?

Mida linnud talvel söövad

Talv on keeruline aeg lindude jaoks. Temperatuur langeb ja loodus muutub külmemaks ja keerulisemaks. Toidu saamine muutub seetõttu keeruliseks, eriti kui loodus on kaetud lume ja jääga. Seetõttu on oluline teada, mida linnud talvel söövad.

Talvised toidud
Lindude toitumisharjumus varieerub olenevalt niiskusest, temperatuurist ja saadavusest. Talv on üks nendest aegadest, kus toit muutub vähem saadavaks ja suurem osa toidust võtab lume alla või jäätunud varju. See ei tähenda, et linnud sureksid nälga.

Linnud väldivad talvel neid toite, mis on suure niiskusesisaldusega. Seetõttu võivad publikatsioonid nagu leib, pasta, köögiviljad ja puuviljad muutuda saadavaks toiduks. Nad eelistavad okasi, seemneid, pähkleid, liha, kalu ja muid sarnaseid toite, mis talviti saavad neile sobivaks.

Seemned
Linnud on väga armastatud seemnete maailma seas. Just talvel muutuvad need paljudele linnuliikidele kättesaadavaks. Pealegi ei pea seemneid puhastama ega mõranenud kestadest vabanema, mistõttu see on lindudele hea toit.

Pähklid
Pähkid on ka mõnus toit lindudele talvel. Tavaliselt eelistavad nad kas männipähkleid, kreeka pähkleid või sarapuupähkleid. Need on rikkaliku valgu-, vitamiinide- ja rasvhapete allikaga ning toetavad lindude tervist ja talvist toimetulekut.

Okaspuud
Okaspuud on mitmesuguste lindude jaoks ka jõuline toitumine. Lehtpuid on vähem, nagu ka nende seemned, mistõttu linnud pöörduvad okaspuude poole, et saada teatud vitamiinide ja tärkliserikkaid toite, mis aitavad neil talvel toime tulla.

Lihaga toit
Linnud saavad talvel liha kaudu vähe valke, mida nad vajavad nende energiavarude säilitamiseks. Linnud on selleks spetsialiseerunud, et jahtida väiksemaid loomi ja putukaid, kes sobivad neile toiduks.

Varsti muutub kättesaadavaks ka korralik liha, kui sa teda välja aitad. Lindudele võib liha erinevalt pakkuda. See võib olla erinevatest allikatest, nagu kala, lõhe, veiseliha, kanalihatükid, hakkliha ja lihapallid.

Kalad
Kalad on suurepärane valkude allikas ja seega üks parimaid toiduaineid jahtivatel linnuliikidel talvel. Kala on täiuslik valgu-, mineraalide- ja rasvhapete allikas ning võib väljaspool vett lihtsalt leida.

Kokkuvõte
Linnud väldivad vähese toiduga toite talvel. Nad eelistavad seemneid, pähkleid, okaspuusid, liha ja kalu. Tähtsam on teada, et talvega pidid linnud toime tulema. See teeb neile kõige sobivamaks toiduks, mida nad loodusest leida suudavad.

On hea teada, mis loodus lindudele suudab talvel pakkuda ning kuidas saame ka ise aidata lindudel palju toitu leida. Üks oluline viis selleks on looduslike söögikohtade rajamine, kust linnud talvel toitu leiavad. Oluline on märkida ka seda, et toit tugevdab lindusid, aidates neil kaitsuda külma ja kahjulike olude eest.