Nullkulu

Nullkulu

mida teha peipsi ääres?

Mida teha Peipsi ääres – Lõuna-Eesti kaunis peidupaik

Lõuna-Eesti on koduks mõnele kõige kaunimale maastikule, mida Eestil pakkuda on. Üks neist on Peipsi äärne piirkond, kus on palju avastada ja teha. Peipsi äärne piirkond pakub võimalust tutvuda Eesti rahvuskultuuri, looduse ja gastronoomiaga. Selles artiklis räägime, milliseid tegevusi Peipsi ja selle ümbrusega seoses teha saab.

Ujumine ja kalastamine Peipsi järves
Peipsi järv on suurim järv Eestis ja üks maailma suurematest järvedest. See on populaarne ujumis- ja kalastuspaik, mida külastavad nii kohalikud inimesed kui ka turistid. Kui soovite Peipsi äärde rannale minna, siis Imajõe rand on sobiv paik. Siin saab nautida järve kaldal olemist või vett ujumiseks. Peipsi järve kalavarud on laialt tuntud. Suviti tulevad kalamehed üle riigi Peipsi järvele kalale ja paigaldavad oma telgid rannale.

Kohalikud toidud ja käsitöö Peipsi ääres
Peipsi ääres on võimalik proovida erinevaid eestimaiseid roogasid. Kõige tuntuim toit Peipsi ääres on kala, kuid on võimalik leida ka teisi traditsioonilisi eesti toite. Kui olete söönud Peipsi kala, siis Peakoka kohvik ja söökla annab teile võimaluse maitsta ka klassikalist eesti kodukohvikus pakutavat toitu. Peipsi ääres on kohaliku käsitöö poode, kus müüakse rahvarõivaid, linikuid ja muud eestipärast käsitööd.

Matkamine ja jalgrattasõit Peipsi piirkonnas
Peipsi äärne piirkond on ideaalne koht matkamiseks ja jalgrattasõiduks. Siin saab nautida rahulikke maastikke ja imelist loodust. Nii matkajate kui ka jalgratturite jaoks on mitmeid teeradu ja rajad, mis lähevad mööda imelisi randu ja läbi kaunite metsade. Kas olete kunagi jalgratta seljas või jooksusammu ajal näinud järve või soo mõlemalt kaldalt? See on kindlasti unustamatu elamus teile või teie perele.

Kui soovite näha Peipsi järve ja nende ümbrust rohkem erinevate käikudega, külastage Peipsi järve keskust ja muuseumi. Keskuse juures paiknevad erinevad muuseumid ja atraktsioonid, samuti on olemas matkarajad ja kajakiretked järvel.

Kultuur ja ajalugu Peipsi ääres
Peipsi äärne piirkond on ka Eesti rahvuskultuuri üks olulisi sünnikohti. Mööda piirkonda ringi liikudes võib avastada palju erinevaid muuseume, mis kajastavad erinevaid ajaloolisi sündmusi. Näiteks Põlvamaal asuv Seto Muuseum, mis on Setu rahvamuusika ja kultuuri pädev keskus. Peipsi põhjakaldal asuv Kolkja Külakoda, mis on Eesti suurim kaluri küla. Kolkjas on võimalik külastada kalatööstusi, kalatooteid, kalaturge ja koduloomuuseume.

Kokkuvõte
Seega, Peipsi äärne piirkond on kindlasti üks Lõuna-Eesti kaunemaid maastikke ning pakub erinevaid võimalusi aja veetmiseks. Olgu suvi või talv, siin lõõgastumine, ujumine, kalastamine, matkamine, jalgrattasõit, käsitöö vaatamine, ajalooliste sündmuste uurimine või lihtsalt ilusa looduse nautimine. Saate aru, et paremini ei saakski olla.