Nullkulu

Nullkulu

mida teha garda järve ääres?

Mida teha Garda järve ääres

Garda järv [https://et.wikipedia.org/wiki/Lago_di_Garda], või nagu itaallased ise kutsuvad Lago di Garda, on Itaalias üks tuntumaid turismiatraktsioone. Selle järve ääres on palju erinevaid tegevusi, mida turistid saavad nautida. Siin on mõned soovitused Garda järve ääres külastamiseks.

Tutvu Garda järve kallastega jalgsi

Garda järve pikkus on umbes 52 km, nii et jalgsi ringi liikumine võib võtta päris kaua aega. Kuid võid valida endale sobiva koha ja kasutada kergliiklusteed. Jalutuskäik Garda järve ääres on üks parimaid viise, kuidas nautida järve loodust. Teekond järgneb kaldajoonele ning mitmel pool on sul võimalik jalutada ka rannaliival. Sellel jalutuskäigul näete ka erinevaid väiksemaid järvi, näiteks suvel uputatud Riva järve.

Proovi surfata või purjelauaga sõita

Kui otsite adrenaliinirohket seiklust, proovige surfata või purjelauaga sõita. Kui te pole varem surfanud või purjelauaga sõitnud, on olemas spetsiaalsed õppekursused, mis aitavad teil nende tegevuste põhitõed selgeks saada. Igas linnas, kus on rohkem turiste, on ka rannas surfiklubid ja purjelauakoolitus. Garda järve randades on alati palju noori, kes naudivad veesporti.

Võta purjelaevasõit

Lisaks surfamisele ja purjelauaga sõitmisele saate ka purjelaevas sõita. Nii et kui olete tuju proovida midagi uut ja erilist, registreeruge purjelaevasõidu kursusele. Kõigis rannades leiate paadilaenutuse, kus saate rentida erineva suurusega paate ja purjelaevu.

Mine seiklema mägedesse

Garda järv ümbritsevad mäed on suurepärane koht matkamiseks või jalgrattaga sõitmiseks. Siin on mitmeid matkaradu, kus saate nautida suurepäraseid vaateid järve ja Dolomiitide mägede piirkonnale. Lisaks on ratta rentimise võimalus, et saaksite ka külastada selliseid kohti nagu La Rocca di Garda jne.

Uju ja päevitad

Kuumadel päevadel on järve ääres suplemine väga populaarne tegevus, nii et kui armastad vett, proovi seda kindlasti. Mitmesugused järve ääres asuvad rannad on varustatud ujumisalade, duššide ja tualettruumidega. Kõige paremini on korraldatud rannad linnades Desenzano, Sirmione ja Peschiera del Garda. Ärge unustage päevitada ning võtta päikesekreemi kaasa, sest päikesekiirgus on suvel tugev.

Tegele kohalike toodetega

Garda järve kaubanduskeskused ja turud võimaldavad teil tutvuda kohalike toodete ja käsitööga. Siit leiate mitmesuguseid suveniire, nagu keraamikatooteid, lõikelilli, oliivikaste ja palju muud. Garda järve piirkonnas on palju väikesi kauplusi, kus pakutakse kohalikke tooteid, seetõttu on hea võimalus otsida midagi unikaalset.

Käige teemaparkides

Garda järves on mitu teemaparki, näiteks Gardaland, Sealife ja Caneva. Kui teie peres on väikesi lapsi, mis võivad käia ka teemaparkides, siis on need suurepärased kohad veeta päev ajaviiteks. Nendes parkides on rohkem kui 100 erinevat atraktsiooni, muuseumid, ekskursioonid, söögikohad ja palju muud.

KOKKUVÕTE

Garda järv on suurepärane koht, kus veeta oma suvi. Siin on mitmeid erinevaid tegevusi, mida saate nautida: jalgsi matkamine, matkamine mägedes, vesispordid, ujumine järves, päevitamine, kohalike toodete ja käsitöö tutvumine ning teemaparkide külastamine. Kuigi Garda järv on väga populaarne turistide seas, on aspekte, mida tuleks kindlasti vältida: kogunenud rahvamassis või turistidest koormatud kohtades liikumine, selliste kohtade nagu lonksutarina (vanasõna: “joo kui lauvälk Peregrin”) ehk lõksu sattumine vältimine ja loomulikult peate järgima kohalikke tavad. Üldiselt on Garda järve ääres nii palju teha, et saate veeta siin terve nädala jooksul ilma igavlema.