Nullkulu

Nullkulu

mida teha soomes?

Mida teha Soomes: Parimad nõuanded ja kogemused

Kui otsite unustamatu kogemuse või soovite lihtsalt avastada ilusat ja mitmekesist Soomet, on siin nimekiri parimatest tegevustest, mida Soomes teha.

Nautige Soome imekaunist loodust

Soome loodus on fantastiline, käies seal jalutamas ja matkamas ning nautides Soome mitmekesist loodusmaastikku, saate kindlasti unustamatu kogemuse. Kõige kuulsamad matkarajad Soomes on Halti, Karhunkierros ja Pallas-Yllästunturi rahvuspark.

Ujuge Soome külmas vees

Kuigi ujumine võib tunduda selles külmas vees jube ideena, on Soomes ujumiskultuur väga levinud. Siin on saunakultuur ka populaarne, sest saunad on võimalik leida iga metsatuka tagant. Leidke sobiv saun, minge ujuma ja koguge värskendavat elamust.

Tutvuge Soome rikkaliku kultuuriga

Soome on tuntud oma erakordse kultuuripärandi poolest. Soomes on palju muuseume, mis annavad teile võimaluse tutvuda Soome kultuuri ja ajalooga. Kõige kuulsamad muuseumid on Soome Rahvusmuuseum, Soome Rahvusooper ja Ateneumi kunstimuuseum.

Avastage Soome moodsat arhitektuuri

Arvukate arhitektuuriliste mälestusmärkide vastu huvi tundmine on üks parimaid viise Soomes viibimise aja väljaheitmiseks. Mõned kuulsamad vaatamisväärsused on Temppeliaukio kirik, Helsinki katedraal, Kiasma kaasaegse kunsti muuseum ja Turu loss.

Tutvuge Soome köögiga

Soome köök on klassikaline taluköök. Soome toit on marineeritud, suitsutatud, soolatud ja kuivatatud. Proovige kohalikke spetsialiteete, nagu leivapuru supp, karjalanpiirakka, piparkakku ja karjalanpaisti.

Külastage Soome talvepühi

Talvel on Soomes rohkelt jõule ja talvepühasid, mis on tõeliselt ilusad ja kaunid. Külastage Soomet, et saada osa sellest kaunist talveajast. Erilist tähtsust omavad siin talvepühade ajal Soome traditsioonid nagu jõululaat, laulumängud ja Põhjavalguse vaatamine.

Avastage Soome kauneid randu

Soome ei ole sihtkoht, mis võib olla seotud rannapiirkondade külastamisega, kuid see ei tähenda, et Soomes ei oleks ilusaid ja võluvaid randu. Probaly saate õnnega ühele Soome ilusale liivarannale isegi sattuda. Kauneimad rannad on Hietaranta rand Helsingis, Haukilahti rannikusessioon Helsingis ja Ruissalo saar Turus.

Kogege Soome võimsat sügisvärvi

Erinevalt teistest ei kuivaks Soome puud talve saabudes täielikult ära, vaid jäävad endiselt värviliseks ja erksaks. Kui sügis saabub, saate kogeda siin kuulsamat sügisvärvi, mis muudavad Soome looduse võluvaks.

Osalege siin korraldatavatel muusikafestivalidel

Soome korraldab palju muusikafestivalid, mis on arvatavasti terve maailma jaoks märkimisväärne sündmus. Muusikafestivalil osaledes ja kuulates kohalikke muusikuid, saate paremini tundma Soome kultuuri.

Külastage Soome maailmapärandi paiku

Soome loodus ja kultuur on tuntud maailmapäranditeks. Soomes on kolm UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulvat koha – Old Rauma, Sammallahdenmäki ja Suomenlinna kindluse saar. Maailmapärandi vaatamisväärsused pakuvad suurepäraseid võimalusi külastajatele, et avastada Soome rikkalikku kultuuripärandit.

Kokkuvõte

Soome on kaunis, erineva kultuuripärandi ja loodusega rikas riik. Siin matkamas käies näete võrratult kaunist loodust ja ammutate uusi ja värskendavaid elamusi. Tutvuge Soome kultuuri, arhitektuuri, köögi ja ülejäänud vaatamisväärsustega. Siinne unustamatu kogemus on garanteeritud!