Nullkulu

Nullkulu

kui kaua peab soomes töötama et saada soome pensioni?

Kui kaua peab Soomes töötama, et saada Soome pensioni?

Kui oled mõelnud Soome tööle minekust ning sellest, millised on pensionitingimused, siis siin on sulle põhjalik ülevaade sellest, kui kaua pead Soomes töötama, et saada Soome pensioni.

Kui lahkud Soome töölt pensionile minnes, siis on esimene asi, mida peaksid teadma see, et pensioni saamiseks ei pea töötama terve oma elu Soomes. Oluline on sinu tööstaaž ja selle põhjal arvutatakse sinu pensioni suurus.

Tööstaaž on aeg, mille oled töötanud ning mille põhjal arvutatakse sinu pensioni. Kuidas tööstaaž arvutatakse? Tööstaaž arvutatakse Soomes töötatud aegade järgi. Kõik need ajad, kui sa oled Soomes ametlikult töötanud, lähevad sinu tööstaaži arvesse ning nende ajade põhjal arvutatakse ka sinu pensioni suurus.

Oluline on teada, et kui lapsehoolduspuhkust ei ole arvestatud tööstaaži hulka, siis pead seda ise eraldi taotlema. Sama kehtib ka siis, kui oled töötanud Soomes ajutise lepinguga või teinud lühikesi tööotsi – need ei pruugi automaatselt arvesse minna.

Kui sa oled töötanud Soomes vähemalt ühe aasta, on sul õigus Soome pensionile ning pensioni suurus sõltub sinu tööstaažist. Soome pensioni puhul on ka oluline teada, et seda ei maksta ainult Soome kodanikele. Pensioni saavad kõik, kes on Soomes ametlikult töötanud ja panustanud Soome pensionifondi.

Pensioni saamiseks on ka erinevaid võimalusi. Üks võimalus on hakata Soome pensioni saama kohe, kui oled pensioniealine. Teine võimalus on jätta pension välja võtmata ja hakata seda saama hiljem, kui oled vanem.

Soome pensionisüsteem ei ole lihtne, kuid kui oled Soomes töötamas, siis on oluline sellest aru saada. Peamine on mõelda oma tulevikule ning teha kõik endast olenev, et saaksid pensionieas endale muretult elu nautida. Seetõttu peaksid jälgima, et sul oleks alati piisavalt tööstaaži Soome pensioni saamiseks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Soomes töötamisel on oma pensionitingimused ning tööstaaži kogudes on võimalik saada ka Soome pensioni. Kui kaua peab Soomes töötama, et saada Soome pensioni? See sõltub sinu tööstaažist ning seda arvutatakse Soomes töötatud aegade järgi. Kui soovid oma tulevikku kindlustada, siis pane oma tööstaažile alati tähelepanu ning hoia oma pensioni saamise tingimused kõrgel.