Nullkulu

Nullkulu

mida teha prangli saarel?

Mida teha Prangli saarel: Meie reisisõlmed

Prangli saar on üks neist kohtadest, mis tundub olevat alati justkui teistel, kuid tegelikult ei olegi see nii kaugel. Pool tundi laevaga pealinnast ja siis jõuangi juba maha, saan hunniku ideid, mida teha Prangli saarel ja kuidas aega veeta. Mul on heameel, et saan andaa Sulle ülevaate kõige põnevamatest kohtadest ja tegevustest, mis saarel saadaval on. Nii et olge valmis, et saada teada, mis teeb Prangli saarest nii erilise koha külastamiseks.

Matkamine ja loodusrada

Prangli saare loodusrada pakub teile ideaalset võimalust avastada saare kauneid matkaradu. Alustuseks on olemas 2,8 km pikk Lepiku matkarada. See algab Vana-Peetri kohviku tagant ja viib teid kõige olulisemate vaatamisväärsuste juurde. Lisaks on sellel matkarajal ka matkamaja, mis on avatud iga päev ning seal on võimalik teha piknikku või midagi kerget suupistet võtta. Teine rada viib mööda Prangli saare looduskaitselise piirkonna kõrgemat punkti – Põrgu-auguni. Mõlemad matkarajad pakuvad suurepäraseid vaateid saarele ja on ideaalsed kogu perele.

Rannad ja suplemispaigad

Prangli saarel on mitmeid ilusaid rannakesi, kus saab päevitada ja ujuda. Kalurirand ja Valgekannu küla on kaks populaarset rannikut. Kalurirannas on teil võimalus imetleda mereelusid või minna vees matkama. Valgekannu küla pruunrand on aga ideaalne perepuhkuseks ning siin on suurepärased tingimused ka purjelauasõiduks.

Kalapüük

Kui teile meeldib kalastada, siis on Prangli saar kindlasti teile meelt mööda. Siin on mitmeid kohti, kus saab kalastada ja saavutada tõelisi elamusi. Üks populaarne koht on Tõnise rant. Siin on võimalik rentida kaljapüügi varustust ja osaleda ka kohalike kaluritega rannamõõda püügil. Samuti on võimalik minna merele ja püüda oma lõunaks vajalik kala – lisaks pakuvad kalurid ka kalasuppi.

Mälumängud ja terve loogika

Prangli saar on koht, kus on võimalik lõbutseda erinevatel viisidel. Näiteks pakub Kelnase Külakohvik “Terve loogika” nime all mälumänge reede õhtuti alates kl 20.00. See on parim koht, kus veeta aega üksi, kahekesi või sõpradega. Mälumängul osalemine ei maksa palju ja suurepärane saarlase haigutamine.

Jahindus

Kui olete huvitatud jahipidamisest, siis on Prangli saar selleks suurepärane koht. Siin on olemas spetsiaalsed varustuse rendikohad ja võimalik on ka ürituste korraldamine. Jahipidamine on kindlasti huvitav ja meeleolukas viis, kuidas veeta aega Prangli saarel.

Kohaliku toidu gastronoomia

Prangli saare oma kohalik gastronoomia on kindlasti üks neist asjadest, mis sind tõeliselt üllatasid. Siin kasutatakse palju mereande, kala ja värsket köögivilja. Kõik toidud valmistatakse Prangli saarele omase kohalikuga vürtsikate marinaadide ja maitsvate kastmetega, mida saab maitsvasti kokku sobitada. Lisaks on saarel palju armasid Külakohvikuid, mis pakuvad maitsvat toitu ja suurepärast kohtumist kohalikega.

Viimased mõtted

Prangli saar on mitmekesine koht, kus on palju tegevusi ja asju, mis sulle huvi pakuvad. Isegi kui te rahulikku puhkust soovite, leiate siit endale sobiva koha, et tõeliselt lõõgastuda. Seega, kui olete huvitatud Prangli saare avastamisest, siis ärge kartke seda teha! Kindlasti leiad sealt endale meelepärast tegevust ja naudid seda unustamatut kogemust.