Nullkulu

Nullkulu

mida teha kreeta saarel?

Mida teha Kreeta saarel?

Tere tulemast Kreetale! Kreeta on suurepärane reisisihtkoht, kus on võimalik nautida nii kultuuri, ajalugu, kui ka kaunist loodust. Käesolevas artiklis annan teile ülevaate parimatest tegevustest, mida Kreeta saarel teha.

Külastage ajaloolisi vaatamisväärsusi

Kreeta on tuntud oma ajaloo ja kultuuri poolest, seega on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, mida saarel külastada. Esimene koht, mida soovitame külastada, on Heraklioni arheoloogiamuuseum. See on suurepärane koht, kus uurida saare antiikset ajalugu ning näha sealset arheoloogilist pärandit. Soovitame külastada ka Knossose paleed, mis oli minose kultuuri keskus ning on tänaseks üks paremini säilinud vanaaja paleesid.

Nautige imelist rannikut

Kreeta rannik on ilusad ja kutsuvad, seega kulutage kindlasti aega mere ääres lõõgastamiseks. Rannad, mida soovitame külastada, on näiteks Elafonisi rand, Balose rand ning Paleochora rand. Need rannad on tuntud oma erksinise mere ja valge liivaga. Mere värvus muudab iga ranna erinevaks ja põnevaks.

Ronige mägedesse

Kreeta on täis mägesid ja looduse ilu, mis on suurepärane koht matkamiseks ja ronimiseks. Soovitame külastada Agia Irini kloostrit, mis asub Lefka Ori mägedes. Kreeka suurima kloostri juurde saab jala matkates imelist vaadet ja turvalist rada pidi.

Proovige kohalikku toitu

Kreetal on erks maitsete maailm ning kohalikud toidud on kindlasti midagi, mida proovida. Kreeklased on väga uhked oma köögi üle ja pakuvad palju suupisteid, salateid ning peamisi roogasid. Kreeta spetsialiteetide hulka kuuluvad fava, mis on ubadest valmistatud püree, sõrmedeta pehme lambaliha pitsa ja saldecbörek, kebabid ja halloumi juustuga. Soovitatav on juua ka retsinat, see on Kreeta kuulus kohalik vein.

Nautige Kreeta ööelus

Kreetal on ebameeldiv ööelu, kus on palju ööklubisid, baare ja restorane, võite nautida tänavaõhtu meelelahutust ka eraldi vestluspartneriga. Soovitame külastada Chania sadamat, mis on parim koht koos istumiseks ja Kreeta parima veini joomiseks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Kreeta on imeline koht, kus on palju avastada. Külastage ajaloolisi vaatamisväärsusi, nautige Kreeta ööelu ning proovige kohalikku toitu. Samuti ärge kartke veeta aega mere ääres või ronida mägedesse. Kreeta on paljude võimalustega koht ja see on kindlasti midagi, mida soovitame külastada.

Jääme ootama, millal saate külastada seda ilusat saart.