Nullkulu

Nullkulu

mida teha kos saarel?

Mida teha Kos saarel?

Kreeta saar on tuntud oma kauni rannajoone, ajalooliste vaatamisväärsuste ja maitseka Kreeka köögi poolest. Kos saar, mis asub Lääne-Türgi rannikul, sobib suurepäraselt puhkuseks neile, kes soovivad rohkem seiklusi ja mitmekesisust kui tavapärane päevitamine rannas. Siin on mõned asjad, mida saarel huvitavat teha saab.

Tutvuge Kos saare ajalooga

Kos on Kreeka saar, mida külastab palju turiste aastaringselt. Saarel on rikkalik ajalugu, mis ulatub tagasi iidsetesse aegadesse. Külastage Hippokratese tamme, mis on 2000-aastane puu, mille all kuulutas kuulus arst Hippokrates ravimisteaduse üle maailma.

Surnumeri kivikompleks on samuti ajalooliselt oluline koht. Siin saate näha ajaloolisi müüride, porte, rooma kaldaid ja muid arheoloogilisi leide. Külastage ka linna Kos kindlust, mis on rajatud idamaade silmapaistva kaitseväejuhi Mihhail Psellosi poolt.

Lisaks on Kos saarel piisavalt muuseumide, galeriide ja kirikute arvukust, millest igaüks peidab endas oma ajalugu ja kultuuri.

Tutvuge Kos saare loodusega

Kui soovite nautida saare looduse eripärasid, siis Kos pakub rohkelt võimalusi. Paljud inimesed tulevad siia just seetõttu, et Kos on ideaalne paik maastikuvahetuseks ja loodusimedeks.

Kos saarel on 130 km pikkune rannajoon, mida ümbritseb läbimatu taimestik. Rannajoone ilu võib imetleda ka mitmel viisil – jalutades mööda rannabaari, ratsutades hobuse seljas või jalgupidi ujudes.

Kos saare mäed pakuvad suurepäraseid võimalusi matkamiseks. Olympos mägi on kõige kõrgem mäetipp saarel ja pakub imelisi vaateid ümbruskonnale. Siin saab nautida looduse vaikust, kuulata linnulaulu ja tunda end osana suurest ja võimsast maailmast.

Lisaks on Kos saarel piisavalt võimalusi sukelduda Osmanite shipwreck’i juurde. See on vaid üks paljudest populaarsetest sukeldumiskohtadest, mida Kos saar endas peidab.

Nautige Kos saarel puhkust

Kos saar pakub mitmeid luksuslikke kuurorte, suurepäraseid spaahooldusi ja laia valikut gurmeetoite. Siin on ilus segu iidse ajaloo ja kaasaegse turismi vahel.

Kos pakub ka hulgaliselt kauplusi ja turgusid, kus saab osta piirkonna eripäraseid kulinaarseid tooteid, käsitööd, rõivaid ja kohalikke käsitöömeistrite loomingut.

Lisaks on Kos saarel palju ööelut ning noor draakon võib saada piisavalt head toitu ja jooke, mis kohalikke tooteid esile toovad.

Kokkuvõtvalt, Kos saar on ideaalne koht nii teadushuvilistele, loodusesõpradele kui ka puhkajatele. Piirkonna ajalugu ja kultuur on samuti väärt külastust, mis muudab Kos saare eripäraks ja eriliseks.