Nullkulu

Nullkulu

mida teha pärnumaal lastega?

Mida teha Pärnumaal lastega

Pärnumaa on üks Eesti suurepärasemaid sihtkohti, kuhu koos lastega minna. Siin on meri, järv, mets – ideaalne koht aktiivseks puhkuseks ja lõõgastumiseks. Kui olete otsustanud Pärnumaale minna, siis loe kindlasti edasi, sest sellest artiklist leiad soovitusi ja ideid, mida teha Pärnumaal lastega.

Rannapuhkus

Pärnumaa on tuntud oma kaunite liivarandade poolest, mistõttu võta kindlasti päev, et puhata mererannas. Paljudele meeldib Lottemaa Seikluspark, mis asub mererannas. Võite ka piknikku pidada koos lastega ja mängida liivakastis.

Õppimine

Lähedal asuv Pärnu Muuseum on üks parimaid kohti, kus Pärnu ajalugu uurida. Muuseumis on huvitavad eksponaadid ja põnevad näitused, mis sobivad nii lastele kui täiskasvanutele. Lisaks on Pärnumaal palju avastamiseks seda looduskaunist keskkonda, kus saate õppida erinevaid fauna- ja flooraliike.

Lisaks võib külastada ka Tallinna tänaval asuv, atraktiivne ja interaktiivne vetelpäästekoolitus asutus – Päästeliit, kus õpetatakse lastele turvalist käitumist veekogudes.

Aktiivne puhkus

Pärnu Pakri matkarada on kõigile hea kui õpiliste aega alustada. Siin saab matkata ning nautida päikesepaistet, loodust, värsket õhku. Pärnumaa pakub ka palju matka ja seenepuhkuse võimalusi.

Kui olete veespordisõber, siis Pärnu jõgi ja Pärnu laht pakuvad palju võimalusi erinevate veespordialade harrastamiseks. Näiteks saate rentida kanuud ja veenduda jõelt, muidu osaled mõne kohaliku purjetamistunni, vesijalgrattaga sõidu või lihtsalt vees hullamise.

Pärnu Kuursaal pakub erinevaid spordialasid: tennis, squash, sulgpall, vaena mängud, et jõuda oma kehalised pingutused korraks lõpuni viia.

Kultuur

Pärnumaa rikkalik kultuuripärand sisaldab palju ajaloolisi monumente ja huvitavaid vaatamisväärsusi. Kindlasti ei tohi unustada külastada selle piirkonna kaunist lossi – Kõpu lossi.

Lisaks on Pärnumaal ka palju kunstimuuseumid ja galeriid, mis sobivad hästi kunstihuvilistele. Kui otsite aga lõbu, siis mitmed restoranid ja kohvikud pakuvad meelelahutust nii erinevate ürituste kui ka pubipeo ja avatud veinibaaride näol.

Kuidas Pärnusse jõuda

Pärnumaale saab nii autoga, bussiga, rongiga kui ka lennukiga. Kohapeal pääseb liikuma jalgsi, ratta või taksoga. Populaarsed bussifirmad pakuvad sõitu Tallinnast Pärnusse ning samuti ka pealinnast Tartusse. Rongiliiklus on piiratud, kuid olemas.

Lõppsõna

Pärnumaa on suurepärane sihtkoht, kus veeta perepõhirahvale aega. Selle piirkonna rahva sõbralikkus ja päikesepaiste loovad kordumatu ja meeldejääva puhkeseikluse. Soovitame teil reserveerida aega ja külastada kõiki nimetatud kohti ning kasutada võimalusi, millega Pärnumaa oma ilusaid vaateid teile pakub!