Nullkulu

Nullkulu

mida teha otepääl suvel?

Mida teha Otepääl suvel: aktiivne puhkus, lõõgastus ja meelelahutus

Kui otsite ideaalset kohta aktiivseks suvepuhkuseks Eestis, on Otepää koos oma lummava looduse, maaliliste vaadete ja ohtrate vaba aja veetmise võimalustega kindlasti teie jaoks õige valik. Otepääl on palju erinevaid tegevusi nii looduse armastajatele kui ka adrenaliinisõltlastele. Pakume teile üksikasjalikke juhiseid ja soovitusi, et nautida Otepää aktiivseid suvepäevi täiel rinnal.

Tutvumine loodusega

Kõigepealt soovitame tutvuda Otepää ümbritseva loodusega. Kui olete suur matkasõber või armastate jalgrattasõitu, siis on Otepääl teie jaoks lõputud võimalused looduse avastamiseks. Võite valida eelistatavate rütmi ja kauguste vahel ning katsuda tõusudele ja langustele vastu pidada – nii jala kui ka rattal. Otepäält leiab rohkelt matkaradasid ja jalgpattimarsruute, mis sobivad igale tasemele. Toome välja mõned kohad, mida soovitame kindlasti külastada:

– Pühajärve rand: Üks kõige ilusamaid järvi Eestis. Siinne liivarand ja helesinised veed pakuvad meeldivat puhkust, mida võib kaunistada päikeseloojang. Samuti võite rentida supp-laua ja erinevaid paate ning nautida seda ilusat järve vees. Pühajärvel on lubatud ka kalapüük.
– Tehvandi spordikeskuse Aegviidu radade: Neid radasid on umbes 40 km, ning need sobivad nii tõsistele kui ka hobiajaveetjatele. Rada keerutab läbi kauni looduse ja mägede, mis sobivad suurepäraselt jooksuks, matkamiseks ja jalgrattasõiduks.
– Kuutsemäe looduspark: Üks populaarsemaid loodusmaid, mis koosneb paljudest matka-radadest, vaatetornidest, järvedest ja erinevatest seiklusparkidest. Siin võivad külastajad nautida looduslike kaunid paiku ning samas ka proovida kõrgharjutusi.

Aktiivne suvine puhkus

Otepää on ideaalne koht mitte ainult looduse avastamiseks, vaid ka erinevate aktiivsete tegevuste nautimiseks. Siin on lõputult seiklusi ja sportlikke väljakutseid, mida saate proovida.

– Seiklusparkide külastus: Tehvandi ja Kuutsemäe seiklusparkides on palju erinevaid ronimisseinu, köisradasid ja erinevaid takistusi. Mõlemad kohad sobivad nii lastele kui ka täiskasvanutele. Seikluspark on tõeline adrenaliini pump ja lõbus ajaveetmise koht, mis sobib kõigile seiklushimulistele.
– ATV- ja motomatkad: Kui teil on vaja kiiret adrenaliinilaksu siis on ATV- ja motomatkal just see, mida vajate! Selline matk võimaldab teil mööda metsamaid ja vaikseid järveid sõita, nautida looduse vaateid ja tunda end seiklejana. ATV- ja motomatkad on suurepärased kaasahaaravad kogemused, mida ei saa lihtsalt sõnades seletada.
– Süstamatkad: Otepääl asuvad looduslikud jõed ja järved, nagu näiteks Võhandu jõgi, mida saab võtta vee seiklustest osa saamiseks, nagu näiteks süstime. Süstamisega saate nautida veevoolu üksindust ja kauneid veepiireid.

Lõõgastav õhkkond

Lisaks kõigile neile aktiivsele tegevustele, mida Otepää pakub, on siin ka palju kohti, kus saate lõõgastuda ja nautida rahu. Roheline aas ning õhtuauringud võivad samuti pakkuda unustamatuid mälestusi.

– Otepää Relaxation Centrum: Kui otsite lõõgastavat tegevust, mis aitab tõesti lõõgastuda, siis on see teie jaoks parim koht. Relaxation Centrum on kõikidele avatud ning olemas on saunad, massaažid ja meditatsioon. Enamus inimesi astuvad välja puhastatud ja palju rahulolevamatena.
– Otepää seiklusmängude park: Siin on palju välitingimustes mänge, mida saab nautida koos pere või seltskonnaga. Kui soovite lõbutseda ja veeta aktiivset suvepäeva oma perega või sõpradega, on see ideaalne koht.
– Loomakaitse Park: See park on avatud ainult suvekuudel (juunist augustini) ning on kõikidele avatud. Siin saate näha ja tutvuda erinevate karvaste loomadega, nagu näiteks põdrad, hirved ja metssiga. Kui soovite rohkem positiivseid emotsioone ja tahate lõbutseda, siis proovige seda kindlasti.

Lõpetuseks

Kokkuvõtteks võib öelda, et kui otsite aktiivset ja meelelahutuslikku suvepuhkust, siis Otepää on teie jaoks õige valik. Pakume teile rohkelt erinevaid tegevusi, mis sobivad ka igas vanuses inimestele. Siin on kõigile midagi, olenemata sellest, kas soovite nautida loodust või proovida erinevaid seiklusi. Seega, asuge teele ja nautige unustamatut suvepäeva Otepääl!