Nullkulu

Nullkulu

mida teha lastega kodus?

“Mida teha lastega kodus” – Sissejuhatus

Kodus olemine võib olla väljakutse, eriti kui sul on väikesed lapsed. Nad vajavad pidevat tähelepanu ja tegevust, mis võib olla väsitav. Kuid see võib olla ka rõõmsameelne aeg, täis loomingulist arengut ja lähedaste suhete loomist. Kui soovite veeta aega lastega kodus, kuid teilt jääb mõnikord ideid puudu, loodame, et see artikkel aitab teil leida uusi tegevusi ja võib-olla isegi inspireerib teid ise uusi asju looma.

Loo mängunurk

Loo oma lapsele ruum, mis on spetsiaalselt mõeldud mängimiseks. Isegi kui sul pole piisavalt ruumi, võid luua nurga, kus on kõik vajalikud mänguasjad, raamatud ja muud tegevused. Lapsele meeldib tunda end mugavalt ja turvaliselt, seega võiksid kaaluda sooja valguse lisamist ja käepäraseid riiuleid või kaste, kuhu saab kõik mänguasjad paigutada.

Avasta loodust

Koroonaviiruse leviku tõttu on maaelanikud ja linnalised inimesed avastanud kodu läheduses looduse võlusid. Üks võimalus veeta aega lastega kodus on teha jalutuskäike värskes õhus või avastada metsa või pargi ilu. Teie lapsed saavad õppida uusi asju näiteks looduslike keskkonnategurite kohta või lihtsalt nautida linde ja teisi loomi. See on ka suurepärane võimalus oma tervise heaks midagi ette võtta.

Köögis kokkamine

Köögis viibimine on hea viis kodused lapsed hõivata. Koos söögitegemine aitab lastel õppida uusi oskusi ja teadmisi, miks mitte isegi õppida uusi keeli, kirjeldades retsepte võõrkeeltes. Lapsed saavad ka õppida tervisliku toitumise aluseid ja kuidas planeerida söögikordi terveks päevaks.

Loovad projektid

Laste loovus on lõputu ning kodus olles saavad nad vabamalt mõelda ja ideid välja tuua. Külasta kohalikku kunstipoodi või otsi internetist loovaid ideid, mida koos lapsega teha. Nende hulka võivad kuuluda vildikatega mandala joonistamine, joonistamine, värvimine, kudumine, heegeldamine või isegi kokkupanemine erinevatest materjalidest.

Virtuaalsed tegevused

Erinevad veebilehed pakuvad virtuaalseid ekskursioone või kontserte, videokonverentse või muusikatunde. Lapsed saavad sel viisil laiendada oma teadmisi, õppida uusi asju ja suhelda virtuaalselt erinevate inimeste ja kultuuridega.

Tutvuge uute kogemustega

Mõnikord on mõnus proovida midagi uut, mida pole varem proovinud, näiteks rääkida uut keelt, proovida uut spordiala või õppida mõni instrument. Võite näiteks külastada kohalikku muuseumi või teatrit, mida varem pole külastatud või uurida uut teadusotstarbelist internetilehekülge. Meie aju armastab uusi asju õppida ja see on suurepärane võimalus uute oskuste ja teadmiste omandamiseks.

Mõelge välja oma tegevusplaan

Tegevusplaanid aitavad sul planeerida oma aega laps(e)ega, et õnnestuks rohkem ära teha. Võid proovida näiteks igal nädalal läbi viia erinevaid tegevusi, mis hõlmavad tegutsemist siseruumides ja väljaspool. Planeerimine aitab ka vähendada stressi, tehes asju õigeaegselt ja tõhusalt.

Kokkuvõtteks: Mida teha lastega kodus

Jää kodustesse ruumidesse ja leidke tegevusi, mis arendavad lapse loovust ja oskusi. Nautige koos jalutuskäike, korraldage mängulisi tegevusi ja toetage nende uudishimu, et õppida uusi asju. Samuti saate plaanida ette, millega oma aega sisukalt täita. Oluline on, et tehasite üldse midagi ja veetsitted kvaliteetahe laps(ed)ega.

Nüüd, kui oled lugenud ja uurinud, anna endale aega omaette, mõtlemaks, milliseid ideid ja tegevusi tahan oma lapsega läbi teha. Pidage meeles, et kõige olulisem on, et veinlete koos aega, õpite uusi asji ja olete koos õnnelikud. Nii et loid kodus oma vaba aega ja naudikse oma lapsega tegeleda!