Nullkulu

Nullkulu

mis teeb nina lahti?

Mis teeb nina lahti: selgitus, sümptomid, ja ravi
Nina on inimese organismis eriti oluline. See on elutähtis elund, mis kaitseb keha patogeenide eest, aitab meil hingata ja põhjustab erinevaid lõhnu. Skeleti kaudu hingamine on võimalik ka meil. Sellegipoolest võib nina hammustada haigus ja põhjustada ebamugavust {Haiguse korral} Seda nimetatakse nina lahtiolekuvastaseks seisundiks (rhinorröa). Mis teeb nina lahti ja mida see tähendab, keskendume sellele artiklile üksikasjalikumalt.

Kuidas nina töötab?
Enne kui me näeme mis teeb nina lahti, vaatleme lühidalt nina anatoomiat. See koosneb nina kahest avast, mis avanevad väliskeskkonda, kuid on omavahel ühendatud ninakäiguga. Limaskestad asuvad nina sees ja need on rohkem kui 10 nina piirkonda.

Iga nina piirkond teeb oma erilisi funktsioone, millest üks on lima vabastamine, mis on see, mida me nimetame nina lahtiolekuga. Lima väljutamine nina kaudu aitab eraldada baktereid ja muid patogeenseid mikroobe, mis võivad olla sissehingatud õhu terade peal. Lisaks sellele niisutab lima ninaõõne kudesid ja aitab kaasa nende uuendamisele.

Mida tähendab “nina lahti”?
“Nina lahti” tähendab, et nina eritab rohkem lima kui tavaliselt. Selle sümptomi peamised põhjused võivad olla tuttavad paljudele: (allergiad, külmetus või gripp jm). Muud vähem tuntud põhjused võivad olla allergiline riniit või eesmise sinusiidi allergiline vorm. Kõik need haigused võivad eritada erinevat tüüpi lima ja põhjustada ajutist või pikaajalist nina lahtiolekut.

Allergiline riniit
Allergiline riniit on looduslik vastus allergeenidele, mis on õhus. Selle tekitavad puid õietolm, tolmulestad, hallitusseened ja muud anorgaanilised ained. Kui inimene hingab neid aineid sisse, reageerib keha sellele lima suurema tootmisega. Seda tüüpi riniit võib esineda nii hooajaline kui ka aastaringne.

Külmetus või gripp
Külmetus ja gripiviirused kipuvad pea allosas rohkem arenema, mis on ninas asuvate hingamisteede avade osa. Kuna need viirused paljunevad ninakäigus, eralduvad rohkem lima ja need osakesed võivad levitada haiguse teistesse kehaosadesse.

Eesmise sinusiidi allergiline vorm
Eesmine sinusiit on põletikuline seisund, kus sinuseid (õõnsusid) ninakõrvalurgetes saadab turse ja mäda kogunemine. Allergilised ja teised ninakõrvalurgete häired võivad soodustada eesmise sinusiidi tekkimist. Selle tulemusena võib nina lahti avanemine ja ninakõrvalurgete turse tekkida.

Rhinorröa sümptomid ja diagnoosimine
Nina lahti olekuga kaasnevad mitmed erinevad sümptomid, sealhulgas:

• Nohu või rohkevooluline ninast eritus.
• Aevastamine või köha.
• Valu või kipitustunne ninas.
• Piiratud ninaõõne hingamine.

Kui märkate niisuguseid sümptomeid, on soovitatav pöörduda arsti poole. Mõnel juhul võib arst diagnostilisi teste läbi viia, sealhulgas allergiateste või ninapolüüpide ja devieeritud vaheseinte tuvastamist. Kui sümptomid on kerged, saate hakata neid iseseisvalt ravima, sealhulgas niisutaja kasutamist, rohkelt vedelikke joomist ja kuumi või külmikusse pandud ravimtaimede inhalatsiooni tegemist.

Rhinorröa ravi
Kui teil on vaja spetsiifilist ravi, on oluline konsulteerida arstiga, kes võib välja kirjutada erinevaid ravimeid üksikute sümptomite ja põhjuste ravimiseks. Mõned tavalised ravi meetodid on järgmised:

• Antihistamiinikumid.
• Inhalandid.
• Kortikosteroid-id.
• Antibiootikumid.

Lisaks soovitatakse puhata, palju vedelikke juua, kasutada sooje-külmi kompresseid ning rakendada muid alternatiivseid meetodeid, nagu näiteks teatud ravimtaimete, aroomiteraapia ja soojusega ravi.

Järeldus
“Nina lahti” ei ole ainus ebameeldiv sümptom, mida inimesed võivad kogeda, kuid see on kindlasti üks sagedamini esinevaid. Hoolimata sellest, kas põhjuseks on allergiad, nohud või muud põhjused, võib nina lahtiolek muuta päeva raskeks ja ebamugavaks. Õnneks on palju erinevaid meetodeid sellega tegelemiseks ja see on kindlasti haigus, mida saab raviga hõlpsasti hallata. Kõige tähtsam on hoolitseda oma tervise eest, piisavalt magada ja süüa tervislikku toitu – see kõik aitab haigusi ennetada ja immuunsust tugevdada.