Nullkulu

Nullkulu

mida teha helsingis?

Mida teha Helsingis: Põhjalik giid turistidele

Kes ei armasta selle maailma suurlinnu, kust voolab positiivne energia, mis pakub uskumatult palju tegevusi nii täiskasvanutele kui ka lastele? Helsingi on üks nendest linnadest, kus tegevust jätkub igaks päevaks! Ilmselt olete juba kuulnud Helsingi populaarsetest turismimagnetitest nagu Suomenlinna kindlus, Temppeliaukio kirik, Helsingi ooperimaja, Soome rahvusmuuseum jm. Sillerdava linna vaatamisväärsused on lõputud, kuid kui olete nendest väsinud, siis võite lahked olla, et Helsingil jagub palju muid põnevaid tegevusi mitte ainult päevaseks vaid ka öiseks ajaveetmiseks. Selle põhjaliku giidi eesmärk on tutvustada kõiki neid põnevaid tegevusi, mida Helsingil on pakkuda. Lähme uitama kirevate linnameeleolude kaudu ja vaatame, mida teha Helsingis!

Päevased tegevused Helsingis:

Suomenlinna kindlus – see kindlus kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ja on soomlaste uhkus. Võimalik on jalutada linnusest linnusesse ja imetleda Rootsi kuninga nimelisele fortifikatsioonisüsteemile antud 200 aastast ajaloopärandit. Imeilusad sillad ja merevaated võtavad hinge kinni. Helsingi linna rannas paikneb ka suurepärane Saunasaari, pakkudes võimalust saunasõpradele teha leilirahu.

Temppeliaukio kirik – lapi kivisse rajatud pühakoda pakub visuaalset naudingut ning imetlusväärset arhitektuuri. Nädalavahetustel kõlab seal sageli kaunis muusika ja kirikus toimuvad laulja Mati Turi juhtimisel ooperikontserdid.

Helsingi ooperimaja – suurepärane koht muusikaliseks naudinguks. Kogenud muusikud tõmbavad publikut imeliste helidega kaasa spirituaalsesse maailma. Kindlasti tasub sellele kohale pühendada vähemalt kaks tundi.

Soome rahvusmuuseum – piisavalt suur, et mõista Soome suurt ajalugu, kuid piisavalt väike, et uurida ka kõrvalliine. Muuseumi tutvustab lõbus audiogiid ja üle kogu maailma korralikult eksponeeritud kollektsioonid.

Sibeliuse monument – on kuus sajandit vana sihtpunkt. Augusti kuus toimuvad siin peod ja festivalid, et tähistada Helsingi asutamist. Linnaala linnus on sümboliks Helsingile, mis muudab selle jalutuskäigu veelgi põnevamaks.

Kauppatori turuplats – enam kui saja-aastane turuplats, kust leiad erinevaid toite ning meeneid. Suvisel perioodil on võimalik suurepärase laevasõiduga korraldada ka ekskursioon Turu saartele. Kui otsite suurepärast Soome kööki, siis on Kappatori turuplats koht, kuhu maksta külastama.

Öised tegevused Helsingis:

Suurepärane muusika – kohalike klubi klubid pakuvad suurepärast muusikat ja head seltskonda. Tuntumad öökohad on Teatteri Club, Radion ja Kuudes.

Barjas – Helsingi ööelu liider. Tuled, muusika ja vibratsioonid muudavad baari meelelahutuseks, mis paneb südame kiiremini põksuma. Baari leiab linna keskusest ja see meelitab kohale nii külastajaid kui ka kohalikke.

Pub Crawls – kui soovite näha kogu Helsingi ööelu, siis pub crawls on suurepärane valik. Üritus sisaldab külastusi kuuele kohalikule klubile ja teie käsutuses on kogenud linnaekskursioonijuhid.

Kinos – kui otsite pärast pikka päeva suurepärast ööelu, siis Helsingis on erinevad kinod, mis pakuvad suurepäraseid filme. Noh, kõik sõltub uuringust ja ajakavast. Kuid on piisavalt valikut, et leida just teie jaoks sobiv film.

Öine kruiis – kui soovite nautida öist Helsingit meremeeste vaatenurgast, siis on öine kruiis väga mõnus valik. Imeilusad merevaated, hea söök ja meeldiv seltskond võivad teha ööl veedetud aja mõnusaks.

Keskööpäikese aeg – Kuidas on Helsingist sinna maailma kõige kauneimasse paika jõuda?

Lõpuks, kuid mitte vähem tähtsana, tahaksin rääkida keskööpäikese ajast, mis on kindlasti üks parimaid aegasid Helsingis külastamiseks. Loomulikult toimub see kuulsa ettevõtmise Põhjala päikese ajal. Tuju kirgastatakse külma jooksi, pidutsemise ja palju muuga. Ei taha, et teie puhkus Helsingis läheks pealelõunal une kätte ära, eriti aga mitte sel ajal, mil eurooplased suunduvad põhja. Keskpäevase päikese ajal soovitan külastada Helsingi suurt institutsiooni, Linnanmäki lõbustusparki, kuid hilisõhtul on parim kogu öö Toompeal pidu pidada.

Kokkuvõtteks:

Helsingi on kahtluseta üks parimaid kohti, mida Euroopa peavaradel külastada. Linna kaunid vaated, kultuuripärand ja põnev ööelu pakuvad igale vanusele põnevust. Kuidas siis Helsingit külastada? Hästi, nende soovitused on teile kasulikud. Helsingi pakub igasuguseid reisivõimalusi, alates jalgsirännakust kuni taksoga sõitmiseni, kuid ainuke asi, mida pidage hästi meeles, on see, et olge valmis palju kõndima. Helsingi on tõepoolest linn, mis väärib uurimist!