Nullkulu

Nullkulu

mida teha et linnas oleks vähem rotte?

Mida Te Ha Et Linnas Oleks Vähem Rotte

Kui sa elad linnas, siis on tõenäoline, et oled kohanud rottigi. Rottid on loomuliult seotud linnaga – nad tunnevad end suurepäraselt inimeste ümber. Rottide ärritavad nägemused linnas on tavalised ja mõned räägivad, et nende lähenemine on jõudnud kriitilisse punkti. Aga mida teha et linnas oleks vähem rotte? Siin on mõned ideed.

Alusta kodust

Rottide peamine elupaik on prügikastidest, eriti majapidamisprügist. See tähendab, et kõigepealt tuleks alustada tööd kodus. Väldi oma kodust liigse toidujäätmete väljaviskamist. Kui võimalik, vähenda prügi igapäevase toiduvalmistamise ajal ja pane see võimalusel kohe prügikasti – ärge jätke seda lahti riiulile. Kui sul on aed või terrass, siis ära jäta prügi välja ja pea meeles, et rotid saavad ka vett torustikest.

Hoolda oma aeda

Kui sul on aed, siis jälgi, et see oleks ümbritsetud hekiga või aiaga. Kui mõni puude või põõsaste oksad ulatuvad maapinnale, siis lõika need maha, et lihtsustada nende kontrollimist. Rottide peidupaigad on tavaliselt niisketes kohtades, seega kontrolli regulaarselt oma aeda kuhu saab tekituda vesi ning kus on võimalikud rottide varjualad.

Kontrolli oma hooneid

Kui sa oled kortermajas või kontoris, siis palu hooldustöödelda ruume. Palu oma korteriühistul kontrollida, et ventilatsioonisüsteem ei oleks rottide sissepääsuks. Sa võid ka lihtsalt hoida aknad kinni, et neid välja ei lasta. Kui sa märkad lõhna, siis on võimalik, et rotid juba elavad sinu hoone sees. Sellisel juhul tuleks sul kutsuda ettevõtte rotitõrjeteenuseid.

Rottide kontrollimine tänavatel

Linnas elades on sul võimalused ka avalike kohtade puhastamiseks. Kui sa märkad seda, et tänaval on prügi, siis pane see prügikasti. Kui sa märkad määrdunud asfaldi ja lagunenud keldriuksi, siis anna sellest kohalikele omavalitsustele teada. Nad peaksid neid probleeme kiiresti lahendama.

Kuidas tõrjuda rotte

Kui sa oled juba teinud vajalikud ettevalmistused – peitsid korteri, tegelesid muru hooldusega ja annad kohalikele omavalitsustele teada määrdunud kohtadest, kuid ikka veel märkad rotte, siis on aeg võtta vastu juba tõhusa tõrjeplaani. Rottide püüdmise viise on erinevaid – alates mürgist kuni elusloomade püüdmise viisid. Kui sa näed, et rotid elavad hoones, siis võid osta ka rottide jaoks spetsiaalseid püügivahendeid. Seda tüüpi abivahendeid saad osta tavalisest loomapoodist või internetipoest.

Selliseid meetodeid nagu mürgid ning muud veesegud on keelatud kasutada, kuigi neid müüakase toidu- ja kaubandusettevõtetes ka edasi. On oluline, et sa mõistaksid, kui sa ei kasuta mürgiseid meetodeid et ka rotid on osa keskkonnast ning tuleb neid töödelda keskkonnasõbralikult.

Kokkuvõte

Rottide vähendamine linnas on üsna võimalik, kuid teeb seda nõuab järjepidevust või tahtmist. Peab hoolitsema enda ja teiste eest ning tegelema rottide peidupaikadega enne, kui sa näed rottide kohalolu. Ära unusta, et koostöö kohaliku omavalitsuse ja naabritega lihtsustab rottide probleemi lahendamist.

Peamine aspekt on aga kindlasti rottide mõistmine loomariigis. Me peame saama asendusliikidega tunda seda keskkonda, mis võimaldab meil samuti märkida astumise vibratsioone ja teha samu asju nagu rotid.