Nullkulu

Nullkulu

kui meri oleks õlu?

Kui meri oleks õlu

“Kui meri oleks õlu,” on lause, mida kuuleb Eestis sageli õlle armastajate suust. Tundub naljakas, kuid kas olete kunagi mõelnud, kuidas maailm oleks, kui meri oleks tõesti õlu? Siin on mõned mõtted selle kohta.

Kujutage ette, kuidas see mõjutaks mereelu. Kõigepealt peaksime arvesse võtma alkoholi mõju elusolenditele, kuna merevesi oleks nüüd alkoholiga täidetud. See tähendaks, et paljud veeorganismid sureksid ning mõned ujuvad olendid võiksid hakata merre muul põhjusel “jooma” langema. See võib olla kohutav katastroof, mis keeraks mereloomastiku pahupidi.

Mõned kalaliigid võivad õlut vees taluda, kuid enamik sellest sureks, kuna õ.lu pH erineks nende tavapärastest tingimustest. On arvatud, et õllevärv muudaks merre kaldumise erinevaks, võib-olla magusat värvi, mis meenutaks limonaadi.

Sellel oleks ka tohutu mõju inimkonnale. Paljud elukutsetest, nagu kalurid või päästjad, sõltuvad veest, ja kui meri muutuks õlleks, oleks raske selliseid ameteid harjutada.

Teisest küljest tõstaks selline muutus õlletootmise hinda. Kui merest saaks juua õlut, siis oleks maailm suurema õlle külmkapp. Õlu on juba nii populaarne, et see muutuks väärtuslikuks kaubaartikliks, millega kaubitseksid rahvusvahelised kaubandusettevõtted.

Toiduainetööstus oleks ka mõjutatud. Näiteks mereandide tööstus, mis seisneb peamiselt kalade püüdmises, oleks tohutult kahjustatud, kuna paljud kalaliigid ei talu õlut ja sureksid välja. Samuti muutuksid toidu maitse, mis on nüüdseks juba õlutega kaasas käiv traditsioon.

Kui meri oleks õlu, oleks see ka teadlastele suur väljakutse leida viis, kuidas õllevesi merest välja filtreerida, et seda kasutada taas erinevate tööstuslike protsesside jaoks. Kuid see samm oleks tõenäoliselt miljonite dollarite väärt ja võibolla muudaks see maailma pühendumuse jätkusuutlikkusele.

Tööstus mõjutaks lõpuks ka ökoloogilist tasakaalu, kuna õllevärvi rannad muutuksid populaarseks turavatusteks, meelitades tõenäoliselt turiste igalt maailmanurgast. See tooks kaasa kohaliku keskkonna hävitamise ja lõpuks inimeste suurema arvu, kes puudutaksid mere ökosüsteemi.

Järeldus

Kokkuvõttes võib öelda, et kui meri oleks õlu, oleks maailm pöördumatult muutunud nii inimestele kui ka mereelule. Võimalused, kuidas selline muutus kulgeks, on lõputud. Selgub, et igaühel on oma arvamus selle kohta, kuidas see tuleb lõpuks mõjutada nii loodust kui ka inimkonda. Peame jääma teadlikuks oma väljakutsetest keskkonna- ja säästlikkuse osas, et meie planeet oleks jätkusuutlik ja tugev ka tulevaste põlvede jaoks.