Nullkulu

Nullkulu

mida süüa soolepõletiku korral?

“Mida süüa soolepõletiku korral” – Toiduained soolestiku rahustamiseks ja paranemise kiirendamiseks

Soolepõletik, mida tuntakse meditsiinivaldkonnas kui enteriit, on seisund, mis mõjutab seedetrakti. See võib kahjustada peensoole, jämesoole või mõlemat. Haigusel on mitu põhjust, kuid sellele võib viidata seedetrakti infektsioonid, reaktsioonid toidule, ärritunud soole sündroom ja haavandiline koliit.

Haiguse sümptomid avalduvad tavaliselt kõhuvalu, iivelduse, oksendamise, kõhulahtisuse, kõhukinnisuse, puhituse või krampide kujul. Kui soovite kiiremini paraneda, peaksite valima tervislikud toiduained, mis sobivad hästi soolestiku rahustamiseks ja igapäevaste toitainete tagamiseks.

Joogid

Dehüdratsiooni vältimiseks ja taastumiseks on vaja piisavat kogust vedelikku. Vältige kohvi ja gaseeritud jooke, sest need võivad ärritada seedetrakti. Parimad joogid haigestunuks on vesi, puhas tomatimahl, roheline tee, pärnaõite tee ja ingveritee.

Kerged suupisted

Rasvaste ja raskete toitude asemel valige kerged suupisted nagu keedetud riis, pasta, kartul või kalkuni- või kanafilee. Need toidud ei ärrita seedetrakti ning annavad kehale vajalikke süsivesikuid ja valke.

Toidukorrad

Haigestunuks peaks sööma sagedamini väikseid toidukordi. Sel moel ei avalda süsivesikute või valgu suured koormused seedetraktile rasket survet, aidates samal ajal kaasa keha üldisele heaolule. Toit peaks olema soe või kuum, külma toidu söömine võib põhjustada kõhuvalu ja soolekrampe.

Fermenteeritud toidud

Fermenteeritud toidud võivad aidata taastada soolestiku mikrofloorat ja tugevdada immuunsust. Olemasolevad uuringud leidsid, et fermenteeritud toidud, näiteks jogurt, keefir, hapukapsas, kimchi, tempeh ja miso, võivad vähendada soolepõletikku.

Puu- ja köögiviljad

Puuviljad ja köögiviljad sisaldavad kiudaineid, mineraale ja vitamiine. Erinevad toidud, näiteks peet, spargel, spinat, banaanid, õunad ja kõrvits, aitavad kehal paremini toime tulla soolestiku põletikuga ja parandavad selle organismi toimimist.

Looduslikud rasvad

Kui teil on enteriit, siis vältige loomi ja rasvaseid toite. Samas on võimalik, et keha vajab vähe looduslikku rasva. Oliiviõli, linaseemneõli ja kalaõli aitavad vältida suures koguses rasva söömist, kuid need kätkevad kehale olulisi oomega-rasvhappeid.

KOKKUVÕTE

Soolestiku põletik on tõsine probleem, mis võib põhjustada palju vaeva ja probleeme igapäevaelus. Kui te kasutate õigeid toitumisharjumusi, siis võite kiirendada paranemise protsessi ning vältida seedetrakti ärritust. Järgige siin kirjeldatud nõuandeid, et taastuda kiiremini ja vältida ebameeldivaid kõhuvalusid. Vältige ka soola ja suhkrut, et ennetada edasisi seedetrakti probleeme.