Nullkulu

Nullkulu

mida süüa peale trenni?

Mida süüa peale trenni?

Tervislik toitumine on üks olulisemaid tegureid, kui soovitakse säilitada oma kehakaalu ning püsida tervena. Tegelemine füüsilise tegevusega on samuti oluline, sest see aitab tugevdada meie keha ning hoida meid vormis. Trenn ei ole aga ainult kehaliselt nõudlik, vaid ka vaimselt. Trenni järgselt on oluline süüa tervislikult ning tasakaalustatult. Seetõttu on tähtis teada, mida süüa peale trenni.

Valgud

Peale trenni tuleks süüa toitu, mis sisaldab palju valke. Valgud on olulised, sest need aitavad meie kehal kiiresti taastuda. Lisaks aitavad valgud kaasa lihaste kasvatamisele ning säilitamisele. Mõned head valguallikad on kana, kalkun, veiseliha, küülik või tofu.

Süsivesikud

Süsivesikud on meie kehale olulised kütusena ning aitavad taastada energiataset peale trenni. Süsivesikud on olulised, et ära hoida väsimustunnet, mis võib tekkida peale pikka treeningut. Head süsivesikute allikad on pruun riis, oad, kartulid, maguskartulid, täisteraleib ning pähklid.

Rohelised köögiviljad

Rohelised köögiviljad, nagu spinat, roheline salat, spargelkapsas, brokkoli ning lehtkapsas, sisaldavad olulisi vitamiine ja mineraale, mida keha peale trenni vajab. Need köögiviljad on täis vett ning kiudaineid, mis aitavad seedesüsteemil korralikult toimida.

Puuviljad

Puuviljad on tervislikud ja sisaldavad rohkelt vitamiine ning mineraale, mis tugevdavad meie immuunsüsteemi. Samuti sisaldavad puuviljad palju antioksüdante, mis aitavad võidelda kehas olevate vabade radikaalide vastu. Head puuviljad, mida süüa peale trenni, on banaanid, õunad, apelsinid ja viinamarjad.

Vesi

Vesi on peale trenni eriti oluline, sest keha vajab pärast treeningut vedelikku. Kui meie keha higistab, kaotame vett ning elektrolüüte, mis on olulised südame, aju ning lihaste tööks. Seega on vaja juua piisavalt vett, et taastada oma keha ning hoida oma keha elus.

Kokkuvõtteks, peale treeningut on oluline süüa toitu, mis sisaldab palju valke, süsivesikuid, rohelisi köögivilju ja puuvilju ning juua piisavalt vett. Tervislik toitumine ning regulaarne treening aitavad sul olla tervem ja õnnelikum inimene. Hoidu ebatervislikest toitudest ning tegele regulaarselt trenniga, et saavutada oma unistuste keha ning elustiil.