Nullkulu

Nullkulu

mida süüa peale oksendamist?

Mida Süüa Peale Oksendamist

Kui olete hiljuti oksendanud, siis tõenäoliselt tunnete end nõrgana. Aga kui sa sööd õigeid toite, saad sa kiiresti jõudu tagasi. Kui sa oksendasid, siis on tõenäoline, et su keha kaotas olulisi toitaineid. Seega on väga oluline, et pärast oksendamist sööksid õigesti, et korvata kaotatud toitaineid.

Supid on hea valik

Kui olete pärast oksendamist endiselt haige, siis on väga oluline süüa õigesti. Supid on hea valik, sest need on kerged, seeditavad ja sisaldavad palju vedelikke. Supis sisalduvad vedelikud aitavad kehal taastuda ja korvata vedelikukaotust oksendamise tõttu. Köögiviljasupid võivad olla suurepärased võimalused, sest need sisaldavad palju toitaineid ja vitamiine.

Sööge kerget toitu

Oksendamise järel on oluline süüa kerget toitu, mis koormab seedetrakti minimaalselt. Sellised toidud on näiteks keedetud riis, soolane kartulipuder ja soojad joogid nagu kana puljong. Need toidud on väga kerged ja annavad teile energiat, ilma et koormaksid seedesüsteemi liigselt.

Joo palju vedelikke

Vedelikud on väga olulised, eriti kui olete hiljuti oksendanud. Joo palju vett, puuviljamahlade ja sportlike jookidega, et korvata vedelikukaotust.

Sööge madala rasvasisaldusega toitu

Pärast oksendamist on soovitatav süüa madala rasvasisaldusega toite, et vältida seedehäireid. Kala, valge kana ja kalkuni rinnatükid on kerge valguallikas ja aitavad kehal kiiresti taastuda.

Vältige vürtsikaid toite ja alkoholi

Pärast oksendamist tuleks vältida rasvaseid ja vürtsikaid toite, alkoholi ja kohvi. Need toidud ja joogid võivad ärritada mao limaskesta, mis võib põhjustada uusi seedehäireid.

Kokkuvõte

Pärast oksendamist on oluline valida järgmised toidud: supid, kerget toitu, vedelikke, madala rasvasisaldusega toitu ning vältida vürtsikaid toite ja alkoholi. Kõik need toidud annavad teile kiirelt ja tõhusalt energiat, samuti muudavad teid tervemaks ja julgemaks. Järgides neid lihtsaid nõuandeid, saate peatselt taastuda ja muutuda energilisemaks.