Nullkulu

Nullkulu

mida süüa peale kõhuviirust?

Mida süüa peale kõhuviirust

Kõhuviirus, ka gastroenteriit, on haigus, mida põhjustavad bakterid, viirused või parasiidid. See põhjustab iiveldust, oksendamist, kõhulahtisust, krampe ja muid seedetrakti probleeme. Kõhuviirus on sageli nakatav ja võib levida otsekontakti kaudu või ebatervislike toitude kaudu, mis sisaldavad baktereid või viiruseid. Siiski on olemas viise, kuidas süüa ja juua, mis aitavad teil kiiresti toibuda.

Joo rohkelt vedelikke

Peale kõhuviirust võib dehüdratsioon olla tavaline probleem, eriti kui olete oksendanud, kuna see võib teie kehast välja viia suure koguse vedelikke. Seetõttu on eriti oluline juua piisavalt vett, et keha saaks tavalise või isegi suurema koguse vedelikke. Veenduge, et juua oleks toatemperatuuril, kuna liiga külm või liiga kuum jook võib ärritada maos olevat tundlikku limaskesta.

Tee jooki laimiveest ja meest

Laimi- ja mee jook aitab niisutada keha ja peatab iivelduse, mida võib põhjustada kõhuviirus. Segage värskelt pressitud laimimahl mett ja purustatud jääga. Joo jooki rahulikult väikestes lonksudes.

Söö riisi

Riis on kergesti seeditav ja sisaldab tärklist, mis aitab vähendada kõhulahtisuse kestust. Keetke riisi piisavalt, lisades keetmise ajal vett, et tekiks rikkalik ja vedel riis. Juhul kui teil on krooniline kõhulahtisus või te ei soovi riisi süüa, võite kasutada alternatiivina ka kreekerid.

Söö keedetud köögivilju

Peale hingepaela ja sidumaterjalide, on keedetud köögiviljad värskete puu- ja köögiviljade asemel kergemini seeditavad. Pehmet köögivilja, nagu porgand või kartul, on lihtsam seeditav kui kõva, nagu naeris või petersell. Lisage köögiviljadele soola, et hõlpsamini seedida.

Jooge kibuvitsapuljongit

Kibuvitsapuljongi üks peamisi omadusi on see, et see on suurepärane antioksüdant ja seega on hea keskkonna tõttu kasulik gripi või kõhuviiruse ajal. See aitab teil kiiremini paraneda. Kibuvitsapuljongi võib leida apteekidest ja toidupoodidest.

Sööm pehmet tofu

Tofu on üldiselt väherasvane ja õrn maitse on seedimisele kergesti seeditav. Pehmem tofu on kergem süüa ja seedida kui kõva tofu. Retseptina võiksite süüa vaikselt keedetud tofu riisile.

Vältige tooreid toite

Peale kõhuviirust tuleks vältida toortoite nagu toores köögivili, toore kala jne. Need toidud võivad olla saastunud bakterite või parasiitidega, mis võivad hoida sümptomeid.

Söö vaarikaid või mustikaid

Vaarikaid ja mustikaid peetakse väga tervislikuks toiduks, kui olete just kõhuviiruse käes. Marjad sisaldavad flavonoide, mis aitavad peatada oksendamist ja kõhulahtisust.

Kokkuvõte

Kõhuviirus on tavaline probleem, mis võib esineda igal ajal. Olulisteks toitudeks ülesaamiseks tuleb tarbida vedelikke ja kergesti seeditavaid toite, nagu riis ja pehme tofu ja vältige toores toitu. Laimi jook koos mee, kibuvitsapuljong, vaarikad ja mustikad võivad aidata taastada tervist. Kui sümptomid püsivad pikka aega, on oluline konsulteerida arstiga.