Nullkulu

Nullkulu

mida süüa peale jõusaali?

Mida süüa peale jõusaali

Pärast jõusaalis trenni tegemist on oluline puhastada keha ja tagada sellele vajalikud toitained. Õige toitainevalik võib mõjutada sportlikku sooritust, leevendada lihaste valulikkust ja kiirendada tervenemist pärast vigastusi. Allpool on loetletud parimad toidud, mida võib pärast jõusaali tarbida.

Valgurikas kodujuust

Valgurikas toit võib aidata lihaseid parandada, taastada ja kasvatada. Kodujuust on ideaalne valguallikas, kuna see sisaldab kõiki asendamatuid aminohappeid, mida inimene ei suuda ise sünteesida. Kodujuust on ka hea kaltsiumi-, fosfori- ja vitamiin B12 allikas.

Värske puuvili

Puuviljad sisaldavad olulisi vitamiine ja mineraale, mis aitavad organismil taastuda ja lihasvalu leevendada. Tsitrusviljad nagu apelsinid ja greibid sisaldavad C-vitamiini, mis tugevdab immuunsüsteemi ja võitleb vabade radikaalidega. Teised head valikud on banaanid, õunad ja viinamarjad, mis sisaldavad kaaliumit ja magneesiumi, mis aitavad lihaseid lõdvestada.

Pähklid

Pähklid sisaldavad tervislikke rasvu ja on suurepärane energiaallikas pärast treeningut. Ühes uuringus leiti, et mandlid võivad aidata vähendada lihaspõletikku, kuna need sisaldavad antioksüdante ja põletikuvastaseid ühendeid. Teised head valikud on kreeka pähklid ja sarapuupähklid.

Täisteratooted

Täisteratooted nagu pruun riis, täistera leib, kaer ja pruun pasta on head kiudainete ning komplekssete süsivesikute allikad. Need toidud aitavad kehal taastuda, pakkudes samal ajal energiat tulevasteks treeninguteks.

Kana

Kana on üks parimaid valguallikaid ja sisaldab palju olulisi toitaineid, nagu B-vitamiinid ja seleen. Valge liha on kergemini seeditav ja aitab kehal taastuda raskematest treeningutest. Samuti sisaldab kana trüptofaani, aminohapet, mida organism kasutab serotoniini tootmiseks, mis võib suurendada meeleolu ja aidata lõõgastuda.

Köögiviljad

Köögiviljad on täis kiudaineid, vitamiine ja mineraale, mis on hädavajalikud keha taastumiseks ja tugevdamiseks. Köögiviljad nagu brokkoli, paprika ja porgand sisaldavad antioksüdante, mis aitavad võidelda raku kahjustuste ja enneaegse vananemise vastu.

Šokolaadipiim

Šokolaadipiim on suurepärane valgu- ja süsivesikute allikas, mis aitab kehal taastuda. Piim valmistas valgu kiiremini kättesaadavaks kui muud valguallikad, mis aitas taastada lihaseid. Lisaks on piimas ka suur hulk kaaliumi, mis aitab kehal vedelikke tasakaalustada.

Vesi

Õigesti hüdreeritud keha võib aidata vähendada lihasvalu ja suurendada jõudlust. Vesi aitab lahustada elektrolüüte, mis tekivad füüsilise tegevuse ajal ja aitab viia toitaineid kudedesse.

Kokkuvõtteks, õige toitumine võib oluliselt aidata jõusaalis treenimisel. Kodujuust, värske puuvili, pähklid, täisteratooted, kana, köögiviljad, šokolaadipiim ja vesi võivad kõik aidata taastada keha pärast treeningut ja tagada selle piisav toitumine. Oluline on alati jälgida, et toit oleks tasakaalus ja rahuldaks keha vajadusi.