Nullkulu

Nullkulu

mida süüa mao ülihappesuse korral?

Mida süüa mao ülihappesuse korral?

Mao ülihappesus on tavaline probleem, mida võivad kogeda nii noored kui vanad. Mao ülihappesus on põhjustatud maohappe liigsest tootmisest, mis võib põhjustada ebameeldivaid sümptomeid, nagu kõrvetised, iiveldus, oksendamine, kõhuvalu ja isutus. Allpool on loetletud mõned toidud, mida saate süüa, et vähendada mao ülihappesus sümptomeid.

Banaanid

Banaanid on suurepärane toiduaine, mis võib aidata vähendada mao ülihappesuse sümptomeid. Banaanid on rikkad kaaliumi poolest, mis aitavad neutraliseerida maohapet ja vähendada põletustunnet kõhus.

Ingveritee

Ingver on võimas antioksüdant, mis aitab vähendada põletikku kehas. Ingver stimuleerib ka seedeelundkonda ja võib aidata vähendada mao ülihappesuse sümptomeid. Võite proovida valmistada ingveriteed, lisades tükikese värsket ingverit kuuma veega ja lastes sellel mõned minutid tõmmata.

Täisteratooted

Täisteratooted, nagu pruun riis ja täisterajahu, võivad aidata vähendada mao ülihappesuse sümptomeid, kuna need imenduvad kehas aeglaselt ja takistavad seeläbi maohappe tagasivoolu söögitorusse.

Kana

Kana on madala rasvasisaldusega valguallikas, mis on kergesti seeditav ja võib aidata vähendada mao ülihappesuse sümptomeid. Kana liha on rikas kaaliumi poolest, mis aitab neutraliseerida maohapet ja vähendada kõrvetisi.

Jogurt

Jogurt sisaldab probiootikume, mis aitavad tasakaalustada seedetrakti baktereid ja võivad aidata vähendada mao ülihappesuse sümptomeid.

Rohelised köögiviljad

Rohelised köögiviljad, nagu spinat, brokkoli ja rohelised herned, võivad aidata vähendada mao ülihappesuse sümptomeid. Rohelised köögiviljad sisaldavad kiudaineid, mis aitavad seedimist reguleerida ja vältida maohappe tagasivoolu.

Tofu

Tofu on suurepärane alternatiiv valguallikas, kui olete taimetoitlane. Tofu on kergesti seeditav ja võib aidata vähendada mao ülihappesuse sümptomeid.

Madala rasvasisaldusega piim

Madala rasvasisaldusega piim sisaldab kaltsiumi, mis aitab neutraliseerida maohapet ja vähendada põletustunnet kõhus. Võite proovida juua klaasi piima enne magamaminekut, et aidata reguleerida söögitoru tagasivoolu.

Vesi

Peale toiduainete, on oluline juua palju vett, et aidata kehal vedelikke tasakaalustada. Vesi aitab ka neutraliseerida maohapet ja võib aidata vähendada mao ülihappesuse sümptomeid.

Kokkuvõte

Mao ülihappesuse sümptomite leevendamiseks on palju toiduaineid, mida võite süüa. Kui teil on mao ülihappesus, peaksite vältima rasvaseid, vürtsikaid ja happelisi toite, kuna need võivad süvendada teie sümptomeid. Oluline on süüa toite, mis on kergesti seeditavad ning aitavad neutraliseerida maohapet ja säilitada seedetrakti tasakaalu. Kui teil on aga endiselt sümptomeid, peaksite pöörduma arsti poole, et saada õige ravi.