Nullkulu

Nullkulu

mida süüa kui on pärmseen?

Mida süüa kui on pärmseen

Mitu korda oled leidnud end köögis seisvat, vaatamas paaniliselt külmikut, püüdes välja mõelda, mida süüa kui on pärmseen? See ei ole unikaalne probleem. Pärmseen võib kahjustada väga paljusid toidugruppe, mis tähendab, et see võib olla keeruline otsus valida, mida süüa.

Hea uudis on see, et on palju tervislikke ja maitsvaid toite, mida saad süüa pärmseeni korral, et hoida oma keha tervena. Selles artiklis anname sulle mõned häid näpunäiteid, kuidas süüa pärmseeni korral ja samal ajal oma keha tervena hoida.

Mida on pärmseen?

Enne kui räägime sellest, mida süüa, kui on pärmseen, on oluline mõista, mis on pärmseen. Pärmseen on tingimus, kus organismis on liiga palju pärmiseeni (Candida albicans). See võib tekkida paljude erinevate põhjuste tõttu, nagu näiteks immuunsüsteemi nõrgenemine, antibiootikumide kasutamine, liigne stress, ebatervislik toitumine ja palju muud.

Pärmseeni sümptomid võivad olla väga erinevad, kuid mõned üldised sümptomid hõlmavad väsimust, seedehäireid, lihasvalu, peavalu ja nahalööbeid. Kui te kahtlustate, et teil on pärmseeni, on oluline konsulteerida tervishoiutöötajaga.

Mida süüa, kui on pärmseen?

Hea uudis on see, et pärmseeni dieet võib olla väga tervislik ja mitmekesine. Siin on mõned toidud, mida saate süüa, kui teil on pärmseen:

Fermenteeritud toidud

Fermentatsiooni tõttu sisaldavad need toidud probiootikume ja muud kasulikud bakterid, mis võivad aidata teie soolestiku tervist parandada. Näiteks kimchi, keefir ja hapukapsas on kõik head võimalused pärmseeni dieedis.

Rohelised köögiviljad

Rohelised köögiviljad nagu spinat, brokoli ja lehtkapsas sisaldavad palju vitamiine ning mineraalaineid ja kiudaineid. Need võivad aidata tugevdada teie immuunsust ning ka teie seedesüsteemi. Need köögiviljad võivad samuti aidata võidelda pärmseeniga seotud põletike ja infektsioonide vastu.

Kala

Kala, eriti rasvane kala, nagu lõhe või sardiin, sisaldab palju omega-3-rasvhappeid, mis on seotud südame tervisega. Omega-3-rasvhapped võivad samuti aidata põletikke vähendada, immuunksust tugevdada ning pärmseene kasvu pidurdada.

Teraviljad

Täisteraviljad sisaldavad palju kiudaineid ja vitamiine, mis võivad aidata tugevdada teie immuunsust ning parandada seedimist. Heaks valikuks on näiteks pruun riis, kaerahelbed ja täistera leib.

Taimsed õlid

Taimsed õlid nagu kookosõli, avokaadoõli ja oliiviõli võivad aidata vähendada põletikke ning säilitada head kolesteroolitaset. Samuti võivad need õlid aidata taastada nahka ja juukseid, mis võivad olla kahjustatud pärmseeni tõttu.

Pähklid ja seemned

Pähklid ja seemned sisaldavad palju valke ning tervislikke rasvu, mis võivad aidata tugevdada teie immuunsüsteemi ning võidelda pärmseeniga seotud põletike vastu.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on oluline teada, et pärmseeni korral on võimalik süüa palju erinevaid toite. Pidage meeles, et see ei ole range dieet, kuid teatud toidud võivad aidata teil vältida pärmseeni kasvu ning võidelda pärmseeniga seotud sümptomite vastu. Ärge unustage, et tasakaalustatud toitumine on oluline nii keha kui ka vaimu tervise seisukohalt.

Tehke enda jaoks tervislike valikuid ning nautige samal ajal häid maitseid!