Nullkulu

Nullkulu

mida süüa kui on nõgestõbi?

Mida süüa, kui on nõgestõbi?

Nõgestõbi on nahaga seotud haigus, mis põhjustab tuimust ja sügelust. See võib olla väga ebameeldiv ja valus seisund. Nõgestõbi avaldub erinevates vormides, nagu näiteks lööbed, turse, sügelus ja punetavad laigud. Kui te olete kannatanud nõgestõve all, teaksite, kui palju ebamugavust see võib põhjustada.

Üks parimaid viise nõgestõve ravimiseks on õige toitumine. Selles artiklis vaatleme, millist toitu süüa, kui teil on nõgestõbi.

Esimene samm on vältida teatud toiduainete tarbimist, mis võivad nõgestõbi sümptomeid halvendada. Näiteks alkohol, teravili, šokolaad, kohv ja vürtsid.

Kuid mis on kõige parem süüa nõgestõve korral? Allpool leiate mõned toidud ja joogid, mis võivad aidata nõgestõbi leevendada.

Vesi: nõgestõbi põhjustab sageli dehüdratsiooni. Seega on väga oluline juua piisavalt vett, et saavutada optimaalne vedelikutasakaal kehas.

Marjad: marjad, nagu arbuusid, vaarikad ja maasikad, on rikkad antioksüdantide poolest. Need võivad aidata leevendada nõgestõbi sümptomeid.

Puuviljad: puuviljad nagu banaanid ja ananassid sisaldavad palju kaaliumi, mis aitab vähendada turset ja leevendada sügelust.

Köögiviljad: köögiviljad nagu brokoli ja spinat sisaldavad palju vitamiine ja mineraale, mis on vajalikud nõgestõve leevendamiseks.

Magusad kartulid: magusad kartulid on täis antioksüdante ja hoiavad ära põletikulisi protsesse kehas, mis võivad nõgestõbe halvendada.

Tervislikud rasvad: Tervislikud rasvad nagu oliiviõli ja avokaado aitavad võidelda nõgestõve põhjustatud kahjulike mõjude vastu organismis.

Taimetee: teatud taimeteed, nagu näiteks kummelitee või rohelise tee, aitavad nõgestõbi sümptomeid leevendada.

On tähtis meeles pidada, et kuna iga inimene on erinev, võib toidulaud täna erineda. Kui arvate, et te isiklikult reageerite teatud toitu erinevalt ja leiate, et mõni toiduaine võib halvendada nõgestõbe, tuleks sellised toiduained oma menüüst välja jätta.

Kas nõgestõbi on tingitud toidupuudusest? Mitte tingimata. Ehkki nõgestõbi ja dieedi vahel võib esineda seos, soovitatakse teil siiski konsulteerida arstiga, kui leiate, et teil on nõgestõbi kalduvus. Tervisliku toitumise lisamine võib aidata nõgestõbi sümptomeid leevendada teiste raviviiside kõrval.

Kokkuvõtteks võib öelda, et nõgestõbi on väga ebameeldiv seisund, mis põhjustab sügelust ja ebamugavustunnet kehal. Õige toitumine võib aidata leevendada nõgestõbi sümptomeid. Vee joomine, marjade ja puuviljade söömine, tervislike rasvade tarbimine, taimeteede joomine ja mõnede viljade söömine, nagu banaanid ja magusad kartulid, võivad aidata nõgestõve sümptomeid leevendada.

Loodame, et see artikkel aitab teil nõgestõbi korral leida õigeid toiduaineid ja viise, kuidas seda seisundit leevendada. Märgake, et konsulteerige alati arstiga, kui olete mures väidetava nõgestõbi korral.