Nullkulu

Nullkulu

mida süüa kui magu valutab?

“Mida süüa kui magu valutab”

Magu on seedeelund, mis töötab kõvasti, et lagundada toit ja eraldada kasulikke aineid, mida meie keha saab kasutada. Kuid sageli võivad väikesed probleemid nagu puhitus, kõhulahtisus, kõhukinnisus ja valu selle valdkonnas meie igapäevaelu häirida. Selleks, et parandada oma seedeprobleeme ja hoida oma mao tervist, on oluline valida sobivaid toite, mida tarbida. Selles artiklis räägime sellest, milliseid toite süüa, kui magu valutab.

Millised on maoprobleemide põhjused?

Maguprobleemide põhjuseid on palju. Need võivad hõlmata seedesüsteemi probleeme, nagu gastriit, enteriit, refluksösofagiit ja haavandiline koliit. Liigsöömine, kõrge rasvasisaldusega toit, kiirtoidu ja alkoholi tarbimine, samuti suitsetamine võib kahjustada ka seedetrakti. Stress, emotsionaalne ärritus ja unepuudus võivad samuti mõjutada maolihaseid ja põhjustada valu.

Mida süüa, kui magu valutab?

Õiged toiduvalikud võivad leevendada maoprobleeme ja aidata kiiret taastumist. Siin on mõned toidud, mida saate süüa, kui magu valutab.

Ingver

Ingver on traditsiooniline ravim, mida on kasutatud maohäirete raviks juba pikka aega. Seda saab tarbida värskelt, tee kujul või ingverikapslite või -tablettide näol. Ingver aitab maohappeid kontrollida ja vähendada valu ja põletikku.

Banaan

Banaanid on rikkad kiudainete, magneesiumi, kaaliumi ja vitamiinide poolest. Need omadused aitavad maoseintel lõõgastuda ja valu leevendada. Tervislikud komponendid võivad samuti kiirendada seedimist.

Kreeka jogurt

Kreeka jogurt sisaldab rohkelt probiootikume, mis tugevdavad seedesüsteemi. Need bakterid aitavad vähendada põletikku ja muudavad seedeprotsessi tõhusamaks.

Hummus

Hummus sisaldab palju tervislikke valke, kiude ja rasvu. Need omadused aitavad hoida seedimist korras ja leevendada valu. Hummusest saab koorida ka tervislikke köögivilju nagu porgandit ja sellerit, mis võivad samuti aidata maoprobleemide leevendamisel.

Kanapuljong

Kanapuljong on tuntud oma ravivate omaduste poolest. Puljong sisaldab kerget taimset toitainet, mis aitab hoida seedimist korras. Kanapuljongi tarbimine võib samuti tugevdada immuunsüsteemi ja vältida toitumisprobleeme.

Millised toidud tuleks probleemide korral ära jätta?

Nüüd, kui olete teadlikud toitudest, mis parandavad teie seedeprobleeme, on aeg arutleda toiduainete üle, mida vältida. Mõned toiduained võivad süvendada maoprobleeme ja põhjustada lisavalu.

Alkohol

Alkohol on üks kõige häirivamaid toiduaineid, mis võib magu häirida. See suurendab happelisust ja põhjustab põletikku, mis võib taastumise aega pikendada. Kui te tarvitate alkoholi liiga sageli, võib tekkida raskemad probleemid nagu gastriit ja maohaavand.

Toidud, mis sisaldavad palju rasva

Rasvaseid toite nagu friikartulid, hamburgerid ja pizza tuleks vältida, kui kogete maoprobleeme. Rasva seedimine nõuab seedetraktilt suurt pingutust, seetõttu võib see valu veelgi suuremaks muuta.

Sidrunikontsentraadiga maitsestatud toidud

Sidrunikontsentraadiga maitsestatud toidud võivad suurendada happelisust maos, mis võib põhjustada ebamugavust ning maoärritust. Tavaliselt leidub neid toiduaineid kiirtoitudes, konserveeritud toitudes ja isegi teatud tüüpi jogurtites. Kui saate, vältige neid toiduaineid.

Kokkuvõte

Mao valu on ühine probleem, kuid sobivate toiduvalikute abil saate seda kontrollida ja peatada. Toidud nagu ingver, banaan, kreeka jogurt, hummus ja kanapuljong võivad aidata valu leevendada ja aidata paremat seedimist. Samal ajal peate vältima toite, mis suurendavad happelisust, põhjustavad põletikku ja on rasvased. Loodetavasti aitab see artikkel teie seedimisprobleeme parandada ja tervemaks saada.