Nullkulu

Nullkulu

mida süüa kõhuviiruse korral?

Mida süüa kõhuviiruse korral

Kõhuviirus, mida tuntakse ka gastroenteriidina, on tavaline haigus, mis mõjutab seedesüsteemi. See haigus põhjustab tavaliselt oksendamist, kõhuvalu, kõhulahtisust ja palavikku. Kõhuviiruse sümptomid võivad olla väga ebameeldivad ja kesta mitu päeva. Mõned inimesed võivad vajada hospitaliseerimist, eriti kui neil on väike laps või nõrk immuunsüsteem.

Oluline on mõista, et kõhuviirus on nakkav haigus ja seda võib edasi anda süljega, fekaalide ja oksendamise kaudu. Seetõttu on vaja kõhuviirusega inimesi isoleerida, et vähendada nakatumise riski. Kuid kui haigus on juba tekkinud, siis on oluline teada, mida süüa ja mida vältida, et aidata seedimisel ja sümptomite leevendamisel. Selles artiklis anname üksikasjalikku teavet selle kohta, mida süüa kõhuviiruse korral, et aidata kehal kiiresti taastuda.

Oleme kokku pannud nimekirja parimatest toitudest, mida süüa kõhuviiruse korral, alates vedelikest kuni teatud toitude lisamiseni oma menüüsse.

Vesi

Kõige olulisem asi, mida tuleb kõhuviiruse korral tarbida, on vesi. Vesi aitab hoida keha hüdreeritud ja aitab ka seedimist. Kui on palavik, siis tuleb juua rohkem vedelikku, et vältida dehüdratsiooni. Soovitav on juua klaasi vett tunni jooksul, et tagada piisav vedelike tarbimine päevas.

Elektrolüütide lahused

Elektrolüütide lahused on veel paremad kui vesi, et hoida keha hüdreeritud, kuna need sisaldavad lisaks vedelikule ka elektrolüüte nagu naatrium, kaalium ja magneesium. Need lahused võivad aidata taastada elektrolüütide tasakaalu organismis. Elektrolüütide lahuseid saab osta apteekidest või supermarketitest.

Ingveri tee

Paljud inimesed vannuvad, et ingveri tee aitab seedida toitu ja vähendab iiveldust. Usutakse, et ingveri tee mitte ainult leevendab seedimist, vaid aitab ka kõhuvalu ja kõhulahtisuse vastu. Tee valmistamiseks tuleb keeda vett ja lisada jahvatatud ingverit. Valmistatud segu tuleks jahutada ja võtta seda kogu päeva jooksul väikeste annustega. Ingverit võib lisada ka teele, et lisada toidule maitset ja kasu.

Kui h pehmendamiseks

Kõhuviiruse korral võib olla kasulik tarbida kiudaineid sisaldavat toitu. Hapupiimatooteid nagu jogurtid ja keefirid on suurepärased toidud, mis sisaldavad probiootikume, mis aitavad tasakaalustada seedetrakti mikrofloorat. Need toidud vähendavad ka kõhulahtisuse sümptomeid ja parandavad seedimist. Võite tarbida ka puuvilju ja köögivilju, mis sisaldavad palju kiudaineid.

Küpsised ja valge riis

Kui teil on kõhuviirus, siis on võimalik, et teie isu väheneb, kuid on oluline tagada, et teil oleksid piisavalt energiat ja toitaineid keha taastamiseks. Küpsised ja valge riis on tavaliselt kergesti seeditavad toidud, mis pakuvad kehale energiat. Valge riis on parem valik, kuna see on kergesti seeditav kui pruun riis.

Vürtsikad toidud ja happelised mahlad

Kui teil on kõhuviirus, siis tuleks vältida vürtsikaid ja rasvaseid toite ning happelisi jooke, nagu apelsinimahl või granaatõunamahl, kuna need ärritavad kõhtu ja võivad põhjustada kõhulahtisust. Kui teie keha ei saa toitu seedida, võib see põhjustada valu ja ebamugavusi, seega on parem saada toiduks kergemaid ja kergesti seeditavaid roogasid.

Kokkuvõte

Kõhuviirus on tavaline haigus, mis võib põhjustada ebameeldivaid sümptomeid nagu oksendamine, kõhuvalu, kõhulahtisus ja palavik. Sellest hoolimata on oluline mõista, et saate vältida kõhuviirust, vältides nakatumist nakkuse allikatest. Kui aga haigus on juba tekkinud, siis on oluline tarbida vedelikke nagu vesi ja elektrolüütide lahused, kiudainesisaldusega toitu nagu jogurtid ja valge riis ning vältida rasvaseid, happelisi ja vürtsikaid toite. Järgides neid nõuandeid, saate edukalt leevendada kõhuviiruse sümptomeid ja kiiresti taastuda.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kõhuviiruse korral on oluline võtta tarvitusele toidud, mis on kergesti seeditavad ning pakuvad kehale piisavalt toitaineid. On oluline valida vedelikud, mis aitavad hoida keha hüdreeritud ning elektrolüütide lahused, et taastada elektrolüütide tasakaal organismis. Ja kuigi võib olla ahvatlev süüa vürtsikaid ja rasvaseid toite, on parim valik sellistest toitudest loobuda, kuna need võivad haiguse sümptomeid halvendada. Salajane koostisosa kõhuviirusest vabanemiseks on õige toitumine, mis aitab kehal paraneda ning tunda end uuesti hästi.