Nullkulu

Nullkulu

mida süüa et kaal langeks?

Mida süüa, et kaal langeks?

Kaaluprobleemid on viimasel ajal muutunud üha levinumaks, eriti paljude inimeste suuresti istuvate tööde tõttu. Kõige levinum viis kaalu kaotamiseks on vähendada dieedis kalorite hulka, kuid kasu saab ka sellest, kui süüa tervislikumaid toite. Siin on mõned toitumisnõuanded, kuidas langetada oma kaalu.

Kaalu jälgimine

Paljud inimesed ei pruugi olla teadlikud, kui palju nad päevas kaloreid tarbivad. Üks parimaid viise kaalu kaotamiseks on järjepidevalt seda jälgida ja sellest ka statistikat teha. Kasutades spetsiaalset rakendust telefoni või tahvelarvutiga, saate oma toiduaineid ning kalorite tarbimist jälgida ja seejärel näha, millist toitu tuleks oma toidumenüüst välja jätta.

Valgurikkad toiduained

Valgurikkad toiduained aitavad kehal tunda end täisväärtuslikult pikema aja jooksul. See tähendab, et nad aitavad vähendada järeleandmist madala kalorsusega toitudega, mis võib kaasa tuua kaalutõusu. Hea valik valgurikastest toitudest on kana, kala, kaunviljad, kreeka jogurt, munad, kodujuust ja valgupilved.

Terveid rasvu

Tervislikud rasvad võivad aidata kehal kaalust alla võtta, kuna keha hoiab neid kiiremini täisväärtuslikuna ja nii on toidu isu vähem. Kui soovite oma kaalu alandada, valige õlid, nagu oliiviõli, kaeraõli ja kookosõli, ja süüa pähkleid, seemneid, avokaadot, oliive, lõhe ja tofu.

Kohvi ja tee

Kohv ja tee võivad aidata kaalu langetada, kuna need aitavad kehal kiirendada selle ainevahetust. Koffeiin, mis neis sisaldab, saab peamiselt hakkama ainevahetuse kiirendamisega. Sellepärast tahab keha kohvile ja teele vastata kiiremini, kiirendades ka kalorite põletamist.

Tervislikud süsivesikud

Tervislikud süsivesikud on hea kaalukontrolli all hoimemiseks. Sobivad süsivesikud on neis leiduvad kiudained, mida organism ei saa seedida ning seega ei põhjusta need kehakaalu suurenemist. Nende näideteks on täisteraviljad, nagu pruun riis, kaerahelbed ja täisteraleivad.

Toitude portsjonid

Lihtne, kuid oluline viis kaalu alandamiseks on ka toitude ja nende portsjonite suuruse vähendamine. Väiksemad portsjonid aitavad vähem tarbimist ja seega ka vähem kalorite tarbimist. Samuti võite proovida firmadega taldrikud või kaalus tõsta, et näha, kas toidukorrad on õiged.

Tervislikud suupisted

Tervislikud suupisted – nagu pähklid, puuviljad või köögiviljad – võib aidata vähendada nälga vahel söögikordade ajal. Lisaks aitavad need vältida suupistete ja toidukordade vahelisi ajalisi lünkasid ning kalorite liigset tarbimist.

Vesi

Joomine piisavalt vett kogu päeva jooksul aitab vältida kalorite tarbimist, kuna see aitab kehal ka täis tunda. Samuti aitab regulaarne vee tarbimine keha detoximise vajadust ja ainevahetusprotsesse kehas.

Unis tahad sööma

Kui magate vähe, võib see kaasa tuua kehakaalu suurenemise, sest sel juhul suureneb toiduga kaasneva kalorite tarbimine. Seega, proovige magada piisavalt ja regulaarselt, et tagada, et keha “patareid” laadida.

Loodame, et need toitumisnõuanded aitavad teie kaalu alandamisel ja säilitamisel. Pea meeles, et toitumise muutmine võtab aega ja järjepidevust. Ärge andke alla, sest edukas kaalulangus saavutatakse, kui see on järjepidev ja kõigi toitainete õige tasakaaluga.