Nullkulu

Nullkulu

miks kaal ei lange?

Miks kaal ei lange: Selgitus, kuidas kaalulangus toimub ja mida teha, kui kaal ei lange

Kaalu vähendamine on sageli keeruline ja väljakutsuv ülesanne. Tundub, nagu teeks kõik õigesti – harjutaks ja sööks tervislikult – ja siiski kaob kaalu ainult muutuste järgi. See artikkel selgitab, miks kaal ei lange ja mida teha, et kaalu mõne nädala jooksul tõhusamalt vähendada.

Miks kaal ei lange?

Kui kaal ei lange, on kõige tõenäolisem põhjus kalorite liigne tarbimine. Keha peab tarbima vähem kaloreid kui see kulutab, et kaotada kaalu. Kui piirates kalorite tarbimist piisavalt ei toimi, võib olla ka muid tegureid, mis takistavad kaalu langemist. Võib-olla tarbime liiga palju suhkrut, magusaineid või kõrge kalorsusega jooke ja valmistatud toitu.

Halb elustiil on ka üks põhjus, miks kaal ei lange. Söömine liiga hilja õhtul, unepuudus, stress ja vähe treeningut mõjutavad kõik kaalu langemist. Kui kaal ei lange, võib see olla ka märk sellest, et keha säilitab liigset vett. Liigne soola tarbimine ja dehüdratsioon võivad põhjustada kehavedeliku seiskumist, mis aeglustab ainevahetust ja takistab kaalu langemist.

Kui kaal ei lange, võib see olla ka märk sellest, et kaalulangetamiseks valitud meetodid ei ole tõhusad. Näiteks võib igapäevane intiimne treening olla liiga kerge või lihtsalt igav, et keha saaks välja lülitada. Või võib dieet olla liiga range ja arendab emotsionaalset segadust, mis võib kaalu suurendada.

Mis mõjutab kaalu langemist?

Kaalulangetus, nagu öeldud, on erinevate tegurite kompleksne tulemus. Kalorid, mida tarbime, suurendavad või vähendavad ainevahetuse kiirust. Ainevahetus sõltub ka meie keha koostisest – rasv ja lihased aeglasemad kui need, kes kaalust langevad. Ja stress ja unepuudus aeglustavad ainevahetust.

Võtke võrdlusena kaks erinevat inimest – üks, kes kaalub rohkem ja teine, kes kaalub vähem. Inimene, kes kaalub rohkem, kulutab päevas rohkem kaloreid kui inimene, kes kaalub vähem. Seda seetõttu, et keha, kus on rohkem massi, peab kulutama rohkem energiat selle massi hoidmiseks. Seega, kui alustame kaalu kaotamist, vähendame kalorite tarbimist. Kuid samal ajal vähendame ka kulutatavate kalorite hulka, kuna keha hoiab rohkem massi. Selle tulemusena aeglustub kaalu langus.

Lisaks võib treening muuta keha koostist, muutes näiteks lihasmassi rasvaks. Kuna rasv ei kuluta nii palju energiat kui lihased, võib keha pärast treeningut kulutada vähem kaloreid kui enne treeningut. Teisisõnu, kui te kasutate dieeti ja treenimist koos, võib juhtuda, et kaal ei lange nii kiiresti, kui olete oodanud.

Mida teha, kui kaal ei lange?

Kui kaal ei lange, ei pea me kaalu kaotamise kava uuesti alustama. Selle asemel võime proovida kaalulangetamisele läheneda uuel viisil. Siin on mõned ideed, kuidas kaalu mõne nädala jooksul vähendada.

1) Lõpetage kalorite lugemine ja keskenduge söödavate tervislikele toitudele. Kalorite piiramine on tõhus, kuid võib olla ajutine. Tervislike, toitaineliste toitude pidev tarbimine aitab teil kaalus püsida.

2) Suurendage füüsilist aktiivsust. Kardi treeningu alustamine või kestuse suurenemine on efektiivne kehakaalu langetamisel. Lisaks võivad inimesed, kes teevad kardiotreeninguid, söövad vähem suure kalorsusega toiduaineid.

3) Piirake suhkru tarbimist. Suhkur on tugevalt seotud kaalu tõusu ja ainevahetushäiretega. Piirates suhkru tarbimist, aitab keha vältida liigse insuliiniresistentsuse tekkeks.

4) Lihtsustage dieeti ja treeningkava. See kava võib olla liiga keeruline või emotsionaalselt koormav, et see motiveeriks kaalu kiirelt langetama. Lihtsustage dieeti ja treeningkava, et lihtsustada kehakaalu vähendamist.

Kokkuvõte

Kaalulangetamine võib olla aeganõudev ja väljakutsuv protsess, eriti kui kaal ei lange nii kiiresti, kui ootate. Kuid tõhusama kaalulanguse saavutamiseks tuleb piirata kalorite tarbimist, suurendada füüsilist aktiivsust ja vähendada suhkru tarbimist. Oluline on muuta ka oma dieeti ja treeningkava. Kui aga kaal ei lange, võib olla muid tegureid, mida tuleb kaaluda, nagu stress ja unepuudus. Kui teil on kahtlusi, rääkige oma arstiga sellest, kuidas saaksite oma kaalulangetus kava paremaks muuta.