Nullkulu

Nullkulu

mida näitab ekg?

Mida näitab EKG?

Elektrokardiogramm (lühidalt EKG) on üks enamlevinud viise, kuidas uuritakse südamehooldust ja ühtlasi südamehaiguste diagnoosimist. Elektroodid (väikesed kleebised) paigutatakse nahale rinnale ja kätele, misjärel neid ühendab juhtmetega elektrokardiogramm. Seejärel tehakse arvutipõhine diagnoos, mis näitab südametegevusega seotud infot.

Tegemist on valutu ja ohutu protseduuriga, mis võib päästa inimelusid. Lisaks võib EKG aidata arstil mõista teatud sümptomeid ja seeläbi diagnoosida südamehaigusi. Selles artiklis räägime lähemalt sellest, mida näitab EKG.

EKG põhioskused

EKG-le kogutud informatsioon võib aidata arstil nii diagnoosida kui ravida mitmeid südamehaigusi nagu infarkti, müokardi infarkti, südame tasapinnas, südame rütmi häireid, arütmiaid ja palju muud. Siin on mõni põhioskus, mis näitab, mida arstid EKG abiga otsivad:

Rütmi häire: EKG-l saab näha südame rütmi ja selle häireid. Rütmi häired ilmnevad siis, kui südame rütm on ebanormaalne (liiga kiire, liiga aeglane, ebastabiilne jne).

Atrioventrikulaarne (AV) blokaad: AV blokaad tähendab, et signaal südamerakkudele jõuab valesse ajavahemikku, mis põhjustab südamepekslemist, pearinglust, iiveldust ja muid sümptomeid. EKG võib näidata AV blokeerimist.

Isheemia: Isheemia tekib siis, kui südamerakkudel puudub hapnik ja vajalik toitaine, mis võib põhjustada erinevaid haigusi nagu stenokardia ja müokardi infarkt. EKG näitab, kas südamerakud saavad piisavalt hapnikku või mitte.

Vasaku vatsakese hüpertroofia: Vasaku vatsakese hüpertroofia tähendab, et vasak vatsake on suurem, mis võib halvendada südame jõudlust. EKG võib näidata, kas patsiendil on vasaku vatsakese hüpertroofia.

Mida EKG protseduur endast kujutab?

EKG protseduur on valutu ja ohutu. See on lihtne ja kiire protsess, kus arst palub patsiendil lahti riietuda ning valida teatud positsiooni, milles ta peaks seisma. Seejärel paigaldatakse elektroodid, mis on ühendatud elektrokardiogrammi vastuvõtjaga.

Patsient peab vaikselt seisma, samal ajal kui arst jälgib elektrokardiogrammi ekraani. Tervisliku südame korral kuvab ekraan rütmi ja südame löögisagedust, mis on sümmeetrilised ja ühtlased. EKG-l on üheteada, et kui südamelöök on ebaregulaarne või liiga aeglane, võib see tähendada, et südames on probleeme.

EKG ja selle tähendus

EKG on asendamatu diagnoosimisvahend, mis võib aidata palju diagnoosimisel ja ravil, eriti südamega seotud haiguste puhul. Kui seda teostab koolitatud personal, on protseduur valutu ja ohutu.

Kui olete mures südame rütmihäirete, valu rinnus, südame ärevuse, õhupuuduse, hingamisraskuste või muude südameprobleemide pärast, pidage nõu oma arstiga. EKG on võimas vahend, mida saab kasutada erinevate südamehaiguste diagnoosimisel ja ravil. Eriti oluline on see südamega seotud haiguste pikka aega ravida, kuna negatiivne mõju võib olla üllatavalt ulatuslik ja kahjustav.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes, elektrokardiogramm on oluline seade, mis on välja töötatud südame uurimiseks. Kui teie arst soovitab EKG protseduuri, ei pea te muretsema, kuna see on valutu ja ohutu. EKG näitab südame aluseks olevaid haigusi ja võib aidata leida lahenduse südameprobleemidele. Kuid ärge sulgege füüsilist südame tervist ainult EKG-le, pigem töötage koos oma arstiga, et luua tervislik elustiil, mis välistab südame probleemide tekkimise võimalused.