Nullkulu

Nullkulu

mida külvad seda lõikad?

“Mida külvad seda lõikad” – Põllumajanduse olulisus

Põllumajandus on olnud inimkonna oluline komponent juba tuhandeid aastaid. Meie esivanemad kasutasid looduse jõudu söögi lauale saamiseks, kuid tänapäeval on põllumajandus arenenud märkimisväärselt.

Miks on põllumajandus tänapäeval nii tähtis? Vastus on lihtne – just sellest sõltub meie ellujäämine. Põllumajandus pakub meile mitte ainult tervislikku toitu, vaid aitab ka kaasa keskkonna kaitsele ning majanduse arengule. Selles artiklis räägimegi sellest, mida külvad seda lõikad ehk miks on põllumajandus oluline.

Põllumajanduse roll toidu tootmisel

Tihti räägitakse sellest, kuidas põllumajandus aitab tagada tervisliku toidu tootmist. See on tõsi – põllumajandus kasvatab nii taimi kui loomi, kellest saame liha, piima, mune, puu- ja köögivilju.

Eestis on meil siin kohapeal toodetud toit väga kõrgelt hinnatud ning tervislikel ja looduslikel toorainetel on suur roll meie igapäevaelus. Põllumajandusega kaasnevad meetmed on siinkohal äärmiselt olulised. Põllumajandusettevõtted peavad keskkonna ja loomade heaolu eest hoolt kandma, et tagada tarbijatele kvaliteetne ja ohutu toit.

Kuid põllumajandus kasutab sageli ka nii looduslikke kui keemilisi väetisi ja pestitsiide oma taimede kaitsmiseks, et tagada suurem saak. See võib paratamatult kaasa tuua negatiivse mõju keskkonnale, kui põllumajandusettevõtted ei käitu jätkusuutlikult. Seetõttu on oluline, et põllumajandusettevõtted jätkaksid keskkonna võimalikult vähe saastavate praktikatega.

Põllumajandus ja keskkond

Põllumajandus võib tunduda keskkonnavaenulik, kuid tegelikult on see suuresti keskkonna hoidmise poolele. Põllumehed teevad tõsiseid jõupingutusi, et vähendada oma mõju keskkonnale. Üks oluline võte on asjaolu, et paljud põllumehed kasutavad põllukultuuride kasvatamisel säästvaid meetodeid, mis vähendavad nende sõltuvust kunstlikest väetistest ja pestitsiididest.

Põllumajandus aitab ka kaasa metsade ja rohumaa säilitamisele. Maaelu edendamine, sh põllumajandusperede toetamine, on parim viis tagada, et talumajapidamised jäävad maapiirkondadele positiiivseks mõjutajaks ning säilitada bioloogilist mitmekesisust. See ongi põhjus, miks tasub toetada kohalikku põllumajandust.

Põllumajandus ja majandus

Ka majandus sõltub suurel määral põllumajandusest. Põllumajandusettevõtted pakuvad töökohti ja loovad majanduslikku aktiivsust – kõik see on hädavajalik, et hoida maapiirkondade majandus kasvutrendis. Eriti oluline on see praeguses tervisekriisis, kuna oleme sunnitud paljudes valdkondades tegevust piirama.

Põllumajandusettevõtted aitavad kaasa ka ekspordile. Eesti põllumajandus on 2021. aastal tõusmas uuele tasemele, mis tähendab rohkem turgusid välismaal. Kui Eesti põllumajandusettevõtted suudavad oma tooteid edukalt eksportida, on see ka Eesti majanduse seisukohalt väga kasulik.

Kokkuvõte

Nagu näha, on põllumajandus väga oluline sektor, mis mõjutab mitut aspekti meie elus – alates tervislikust toidust kuni keskkonna ja majanduse hoidmiseni. Seetõttu on oluline, et me kõik mõistaksime, miks on põllumajandus oluline ja miks on oluline suhteid hoida kohalike põllumajandusettevõtetega.

Kõige tähtsam on aga see, et põllumajandusettevõtted jätkaksid innovatsiooni ja jätkusuutlikkuse suunas, et tagada meile kvaliteetne toit, uued töökohad ja keskkonna säästmine. Mida külvad seda lõikad – ettevõtted, kes investeerivad põllumajandusse, saavad lõigata rikkaliku vilja.