Nullkulu

Nullkulu

mida hiiumaal teha?

Mida Hiiumaal Teha?

Kui olete iialgi Hiiumaal käinud, siis teate, et see koht on täis ilu ja põnevust. Oleme koostanud pika nimekirja kõigest, mida saate selles ilusas Eesti kohas teha.

Hetkel teeme plaane suurema sotsiaalse distantseerumisega seoses. Paljud inimesed otsivad ideid ja asukohti, kuhu reisida, kuid samal ajal hoida vahet teiste inimestega. Hiiumaa on suurepärane koht, sest see võimaldab teil nautida looduse ilu ilma, et peaksite liiga lähedale teistele inimestele minema. Siin on mõned tegevused, mida saate Hiiumaal nautida.

Karujärve matkarada

Karujärve rada on kõige populaarsem matkarada Hiiumaal. See rada algab Triigi sadamast ja kulgeb mööda männimetsaga kaetud teid ja püstloodis kaljusid, mis kõrguvad järve kauni sinise veega. See rada on ligikaudu 7 kilomeetrit pikk ja kestab umbes 2,5 tundi. Teekonnal näete imeliseid vaateid Hiiumaa loodusele, sealhulgas kauneid metsi ja taimestikku, mis muudavad selle raja unikaalseks.

Sõit jalgrattaga

Hiiumaa on suurepärane koht jalgrattasõiduks. Siin on mitmeid erinevaid sõiduradasid, kus saate uurida saare erinevaid alasid. Kui soovite uurida vaikseid külakesi ja nautida kaunist loodust, siis on see suurepärane võimalus Hiiumaa nägemiseks. Te võite ka rentida ratast, kui teil endal seda pole.

Meremuuseum

Hiiumaa meremuuseum asub Suuremõisa lossis. See muuseum on kogunud märkimisväärse hulga ajaloolisi esemeid ja materjale, mis kajastavad Hiiumaa rikkalikku merendusajalugu. Muuseumis on kuus erinevat ekspositsiooni: meretööstuse ajalugu, Hiiumaa laevaliiklus, kohalikud purjelaevad, kalapüük Hiiumaal, Suuremõisa loss ja merendusmeistrite valdkond. Külastades meremuuseumit, saate aimu Hiiumaa elust ja merendusajaloost.

Tipphoone tuletorn

Tipphoone tuletorn on üks Hiiumaa kõige külastatumaid turismiobjekte. See tuletorn on Hiiumaa kõrgeim tuletorn, ulatudes kõrgusega kuni 68 meetrit. Tuletorni tippusel saad nautida vaadet üle Hiiumaa saare ja kogu Läänemere piirkonna. Tuletorni külastus on tasuline ja sellel on kindlad avamisajad.

Kärdla linn

Kärdla on Hiiumaa oluline linn. Seal on palju vaatamisväärseid objekte ja palju tegevusi, mida saate nautida. Linnas on mitmed muuseumid, sealhulgas Hiiumaa muuseum ja vanalinna muuseum. Lisaks on seal palju parkimisvõimalusi ja erinevaid kohvikuid ja restorane, kus saate einestada.

Randade nautimine

Hiiumaal on palju erinevaid rannalahtisid, sealhulgas Luidja liivad ja Järveotsa bännerand. Need rannad on suurepärane koht päevaseks väljasõiduks. Lisaks vees suplemisele saate seal tegeleda erinevate veespordialadega.

Kõik need tegevused pakuvad piisavalt põnevust, et saaksite Hiiumaale tulla ja oma aega siin nautida. Nende tegevuste kaudu saate nautida saare looduse ilu, ajaloolist pärandit ja huvitavat kultuuri. Hiiumaal on palju võimalusi, mida uurida ja avastada, seega miks mitte oma järgmine puhkus siin veeta? Hiiumaa ootab teid!