Nullkulu

Nullkulu

mida külastada hiiumaal?

Mida külastada Hiiumaal

Kui oled Eestis, siis on Hiiumaa kindlasti koht, mida külastada. See on Eesti suuruselt teine saar, mis asub mandrist loodes. Saar on väga rikas ajaloo ja vaatamisväärsuste poolest. Seal on palju tegevusi, mida saab nautida nii looduses kui ka linnas. Selles artiklis uurime parimaid kohti Hiiumaal, mida sa kindlasti külastada tahad.

Hiiumaa ajalugu

Hiiumaa on üks Eesti ajaloo rikkamaid saari. Saare ajalugu ulatub tagasi kuni vähemalt 1228. aastani. Ajaloo jooksul on saarel olnud palju erinevaid valitsejaid, sealhulgas taanlased, rootslased, sakslased ja venelased. Paljud Hiiumaa ajaloolised vaatamisväärsused on pärit just sellest ajast.

Hiiumaa vaatamisväärsused

Hiiumaad uudistama minnes peaks kindlasti külastama järgmisi kohti.

Tahkuna tuletorn

Tahkuna tuletorn asub Hiiumaa loodeosas ja see on üks kõige populaarsemaid kohti, mida külastada. Tuletorn ise on väga suur ja ilus ning sealt avanevad imelised vaated üle mere ja saare.

Ristna tuletorn

Ristna tuletorn asub Hiiumaa põhjarannikul ning on samuti üks kõige populaarsemaid vaatamisväärsusi. Tuletorni ümbrusest avaneb imeline vaade ümbritsevale mererannale ja Hiiumaa loodusele.

Kõpu tuletorn

Kõpu tuletorn on üks vanimaid tuletornid maailmas ning see asub Hiiumaa looderannikul. See ajalooline vaatamisväärsus on kindlasti koht, mida peaksid külastama.

Nõmmeveski vesiveski

Nõmmeveski vessveski asub Hiiumaa lõunaosas. See on 19. sajandi lõpul ehitatud vesiveski, kus saab näha, kuidas jahu varem tehti. Nõmmeveski on täna muuseum, kus saab rohkem teada Hiiumaa ajaloost.

Suuremõisa loss

Suuremõisa loss on üks suurimaid losse Eestis. See asub Hiiumaal Pyhäjärve lähedal ning on ehitatud 18. sajandi alguses. Rikkaliku ajalooga lossis asub täna muuseum, kus näidatakse rohkem Hiiumaa ajaloost.

Kärdla linn

Kui maakonnakeskus, on Kärdla linn elav linn, kus on palju tegevusi. Siin saab külastada paljusid kohvikuid ja restorane, turgu ja erinevaid kauplusi. Lisaks on linnas ka imelised parkid ja aed. Kärdla on kindlasti koht, mida peaksid külastama.

Hiiumaa rannad

Hiiumaa on tuntud oma kaunite rannade poolest. Siin on palju rannasid, mida saab külastada, nautida loodust ja teha sporti. Mõned neist on Nõmmeveski rand, Luidja rand, Kõpu rand ja Kassari rand.

Järeldus

Hiiumaal on väga palju kohti, mida külastada. Seal on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, imekauneid vaateid üle mere ja palju tegevusi, mida saab teha nii looduses kui ka linnas. Kui soovid nautida Eesti kaunist loodust ning ajaloo rikkaid vaatamisväärsusi, siis Hiiumaa on koht, kuhu minna.