Nullkulu

Nullkulu

mida vaadata hiiumaal?

Mida vaadata Hiiumaal

Hiiumaa on Eesti üks suurimaid saari, mis asub Eesti põhjaranniku lähedal. Saar on tuntud oma ilusate rannajoonte ja looduskaunite vaadete poolest. Siin on tohutult palju vaatamisväärsusi ja tegevusi, mida saab teha, kuid kust alustada? Selles artiklis uurime koos, mida vaadata Hiiumaal, kui külastate seda imelist saart.

Hiiumaa on uhke oma ajaloo ja kultuuripärandi üle. Hiiumaa ajalugu ulatub tagasi tuhandete aastate taha ja seda on näha kõikjal üle saare. Saare ajaloo uurimiseks soovitame külastada Kõrgessaare muuseumi. See muuseum võimaldab teil tutvuda Hiiumaa minevikuga ja saada parem ülevaade saare kultuuripärandist.

Hiiumaa on ka rikkalik oma loodusliku ilu poolest. Külastage Soera talukoda, kus saate nautida kauneid loodusvaateid ja kohalikku eluolu. Saate minna kalale ja rulli jahile. Kevad ja sügis on eriti head ajad külastamiseks, kuna saate nautida lindude rännet, mille ajal saab näha tuhandeid linde korraga, kui nad läbivad Hiiumaad.

Lisaks looduskaunitele vaadetele ja ajaloole on Hiiumaa kuulus ka oma rannajoonte poolest. Kui otsite mõnda head supluskohta, siis soovitame vaadata Kärdla randa. See on suurim rand Hiiumaal ja sellel on suurepäraseid võimalusi ujumiseks. Teine supluskoht, mida soovitame on Mardihansu rand. See rand on tuntud oma valge liivaga ja on ideaalne koht päikese käes lesimiseks ja lõõgastumiseks.

Kui olete looduse fänn, siis soovitame külastada Hiiumaa rahvusparki. Selle rahvuspargi külastamine võimaldab teil näha paljusid saare looduslikke iluaineid, sealhulgas erinevaid linde, taimi ja loomi. Rääkimata sellest, on teil võimalus nautida erinevaid matkaradu ja vaateid Hiiumaa ümbritsevale merele.

Hiiumaa on kuulus ka oma rahvusliku käsitöö poolest. Mida rohkem sa Hiiumaa kultuuripärandit uurid, seda rohkem rikastutakse võimalustega võimalike käsitöödega nagu näiteks villaste kudumiste, tikandite ja kergete rõivaste kudumine värvikate lõngade abil. Hiiumaal on mitmeid käsitöötootjaid, kes pakuvad erinevaid käsitööna valmistatud tooteid, kaasa arvatud villa kooerrmikud ja linased kangad.

Kokkuvõtvalt, Hiiumaa on suurepärane koht nii puhkamiseks kui ka seiklusrikaste ajalooliste vaatamisväärsuste nautimiseks. Siin saate tutvuda kodumaiste käsitöödega, nautida rohkelt kauneid rannajoonteid ja looduslikku ilu. Niisiis, kui soovite külastada Hiiumaad, siis siin on mõned kohad, mida külastada ja asju, mida teha, mis võivad muuta teie külastuse meeldejäävaks ja elamusterikkaks.