Nullkulu

Nullkulu

mida anda lindudele süüa?

Mida Anda Lindudele Süüa: Kõik, Mida Vaja Teada

Linnud on armas ja kasulik osa loodusest. Nad pakuvad meile rõõmu ja meelelahutust, samas kui ka vähendavad tüütuid putukaid ja teisi kahjureid. Kuid kas sa tead, mida oma lindudele süüa anda? Sageli võib kodus elavatele lindudele õige toitmine olla keeruline. Seetõttu oleme kogunud siia kõik, mida pead teadma, et saaksid oma linnukesed õigesti toita. Olgu sul siis juba on linnud või soovid alustada, siin on kõik, mida pead teadma nende toitmise kohta.

Miks on lindude korralik toitmine oluline?

Nagu teised loomad, vajavad ka linnud korralikku toitumist. Lisaks tagab see linnukeste korraliku arengu ja aitab neil olla tervemad ning õnnelikumad.

Kui süüa anda?

Linnud on erinevad ning vajavad seetõttu erinevat toitumist. Mõned vajavad rohkem valku, samas kui teised vajavad rohkem süsivesikuid või rasvu.

Kõige sagedamini võib lindude toitumist jagada kolme kategooriasse: seemned, puu- ja köögiviljad ning loomsed valgud.

Seemned on lindude toitmisel üks levinumaid valikuid. Kõige sagedamini kasutatakse päevalilleseemneid, kuna need on odavad ning paljud linnud armastavad neid. Samas on hea teada, et erinevatel lindudel on erinevad toitumisharjumused. Näiteks kanad armastavad kõige enam maisi, rätsep lõigikaksikku, must leivapuru, madalikul pasknääre aga marju, mao poolvedelikku, jäneste väljaheiteid, satikaid, aga ka üsna tavalisi seemneid. Seemnetest rääkides on samuti oluline teada, et toitumisharjumused võivad muutuda vastavalt aastaajale. Talvine toitumine tuleb tavaliselt rikkalikum, samas kui suvel võib lindude toitumine muutuda.

Puu- ja köögiviljad on teine ​​healoomuline viis oma lindude toitmiseks. Need aitavad tagada, et linnud saavad vajaliku vitamiinide ja mineraalidest. Sellesse kategooriasse kuuluvad puuviljad nagu õunad, apelsinid, virsikud jne; samuti köögiviljad, nagu näiteks porgand, paprika, tomatid, brokoli või salat.

Loomsed valgud on olulised oma lindude kasvatamisel. Loomne toit pakub lindudele olulisi aminohappeid, valke ja muid toitaineid. Siiski pole sibulaleiba ja teisi sama kibeid asju ehk selle valgugi liiga palju anda mitte kellelegi ei meeldi. Seega on soovitatav anda linnule loomseid valke üksnes paaril korral nädalas.

Kuidas valida õige tasakaalustatud toit?

Loomsed valgud, seemned ja puuviljad võivad aidata teil oma lindudele andme tasakaalustatud igapäevased toitained. Tootevalikutest tuleks valida valgud, mis sisaldavad lisaks lihale ka kasulikke lisandeid nagu riisi, kaerahelbeid jne. Kõige kontrollitavam ja turvalisim toit on aga miinimumkus väike kasvatatud lindudele mõeldud täiendsööt, mida saab osta näiteks spetsialiseeritud kauplustest või veebipoest.

Lisaks on oluline, et te ei kaotaks toitu järjekindlalt. Lindudel on väga hea mälu ning nad on võimelised meelde jätma, millal neile toitu tuuakse. Kui toitmine on ebakorrapärane või meelevaldne, võivad nad halveneda.

Kokkuvõte

Mida see kõik siis tähendab – oma lindudele õige toitmine? Linnu õige söötmine hoiab neid sobivas kaalus, annab neile õige koguse toitaineid ja aitab hoida linnu tervise korras. Peate mõtlema, millist toitu te oma lindudele annate. Valige alati kvaliteetset toitu, mida on teadusuuringudest katsetatud ja soovitatud ning korraldage regulaarne toitmisrežiim, mis vastab teie lindude vajadustele. Ülevaade – linnu õige toitmine on odav ja lihtne viis, kuidas lindu õnnelikuks ja tervislikuks hoida – nüüd teate, mida anda lindudele süüa.