Nullkulu

Nullkulu

mida anda kassipojale süüa?

Mida anda kassipojale söömiseks?

Kui olete uus kassiomanik, võib kassi õige toitmine tunduda veidi keeruline. Kas soovite teada, mida anda kassipojale söömiseks, et ta saaks vajaliku toitaineid, mis aitavad tervislikul kasvada? See artikkel annab teile vajalikud nõuanded, mida peate järgima oma kassipojale sobiva söögi andmisel.

Kassipoja vajadused

Kassipoja söötmisel on oluline mõista tema vajadusi. Nagu ka inimestel, on kassipoegade esimesed elukuud eluliselt tähtsad, sest neil on vaja piisavalt toitaineid, et kasvada ja tugevaks saada. Kassipojad on tavaliselt sündinud umbes 100 grammi kaaludes ja kasvavad kiiresti, kaaludes kolme kuu jooksul juba umbes kaks ja pool kilogrammi.

Seega, on esimene asi, mida teha, kui olete kassi omanik, valida kassipoja õige toit. Kui teie kassipoeg sõi ema piima, on tõenäoline, et ta võtab iseseisvalt toitumise jätkamisel sellest eeskuju. Seega tuleks toidus hoida sama valkude, rasvade ja muude toitainete suhe nagu piimas.

Kassipoja menüü

Kassipojad vajavad rohkem kõrge kvaliteediga toitu, et täita nende toitumisvajadusi, eriti nende kiire kasvu ajal. Toit peab tagama piisavas koguses kaltsiumi, fosfori, valku jne. Kassile sobilik toit sisaldab kindlasti valke, sest need aitavad tema lihaseid tugevamaks muuta.

Lisaks energia ja proteiinide vajadusele on kassipojadem seedetrakt veel arenemisjärgus. Sel põhjusel on oluline valida kassipojale toit, mis sisaldab kiudaineid, et hoida seedimine korras. Kassiomanik peab valima sobiva kassi toidu valiku, mida kassipoeg saab süüa esimestest elunädalatest kuni täiskasvanuks saamiseni.

Vali turvaline toit

Teine asi, mida kassiomanik peaks toidu valimisel silmas pidama, on turvalisuse tagamine. Sobiva kassi söögi osas peaks omanik olema ettevaatlik ja välistama toidud, mis võivad kassile haiget teha. Kui toido koostisosad ei ole selged, tuleb neid vältida.

Esmase valiku osas – kas kassi toitu teha ise või osta valmistoit? Kassipojale annab valmis söögiks sobilik kassitoidumark, olgu kuivtoit või märgtoit. Valmistoit sisaldab kõrge kvaliteediga toiduaineid ja sünteetilisi toitaineid, mis tagavad kassi kasvu ja tervistava seisundi. Enne valmistoitu ostma asumist on aga oluline kontrollida, kas mark sisaldab ka kõiki vajalikke toitaineid.

Järeldus

Kokkuvõtvalt, kassi omanik peaks hoolitsema, et oma kassipoega õigesti ja sobiva toiduga toita. Kassipojad vajavad piisavalt toitaineid, et nad õigesti kasvaksid ja tervislikult üleskasvaksid. Sobiva toidu valimine aitab kassiomanikul tagada, et tema lemmikloom elaks tervistava elu. Valides sobiva kassitoitu peab omanik arvestama toidu koostisainete kvaliteediga ja tõhususega.

Koostades kassipoja toitumise valikut tuleb kaaluda kõiki toidu omadusi, et kassipoja kasvaks tervistava välja, samuti, et tema seedimine oleks korras. Seega, kuidas valida kassipojale sobilik söök? See artikkel annab vajalikud juhised, et teha õige valik.