Nullkulu

Nullkulu

mida anda 8 kuusele süüa?

Mida anda 8-kuusele süüa?

Kui su beebi saab kaheksakuuseks, on teil tõenäoliselt juba kogunenud palju kogemusi erinevate toitude pakkumisel. Kuid kui te pole kindel, mida ta vajab, võib see artikkel aidata teil teha teadlikke otsuseid lapse toitumise osas.

8-kuused beebid peaksid sööma tahket toitu, kuid saavad ka endiselt imikute piimasegu ning lisatarvitada rinnapiima, kui see on võimalik.

Kui te pole veel tahke toiduga alustanud, siis nüüd on aeg seda teha. Siin on mõned soovitused, mida võite 8-kuusele süüa anda.

Hommikusöök

Hommikune söögikord on eriti tähtis, kuna see annab lapsele energiat terveks päevaks. Siin on mõned hommikusöögisoovitused, mida võite oma beebile pakkuda:

– Kaerahelbed või maisihelbed, mida saab lisada mõne taimepiima ja tükeldatud viljadega.
– Munavalge – muna valge on rikas valguallikas, mis sobib suurepäraselt hommikusöögiks. Kuid munakollast saab anda alles pärast aastaseks saamist.
– Kodujuust – kodujuust on rikas kaltsiumi allikas, mis on väga oluline laste kasvuks ja arenguks.
– Puuvilja- ja marjapüreed. Enne pakkumist loputage marjad ja puuviljad hoolikalt, et eemaldada kõik puuviljades leiduvad kemikaalid.

Lõunasöök

Lõuna on aeg, kus beebile pakutakse tavaliselt tahket toitu. Siin on mõned lõunamenüü soovitused:

– Köögiviljapüree – väga hea valik oleks kuivatatud aprikooside, kartuli, tatraga. Kõik köögiviljad peaksid olema võimalikult väikeste tükkidena.
– Liha – kui beebi on juba harjunud tahke toiduga, võite talle hakitud kanaliha või lahja veiselihaga pakkuda.
– Kodujuust – ka kodujuust on hea valik, kuna see annab lapsele vajalikud kaltsiumid.
– Kala – sääsehaug sobib lapsele väga hästi, kuna see on madala rasvasisaldusega.

Õhtusöök

Õhtusöök peaks olema kergem kui lõunasöök või hommikusöök. Siin on mõned soovitused, mida võite beebile pakkuda:

– Köögiviljasupp – sobib ideaalselt õhtuks, sest see on väga kerge ja tervislik.
– Taimepiimaga valmistatud puder.
– Hautatud puuviljad – kooritud ja tükeldatud õunad, pirnid või virsikud, kõik sobivad õhtuseks toiduks.
– Jogurt – nagu ka kodujuust, on jogurt hea valik, kuna see sisaldab elusaid baktereid, mis võivad aidata seedimist.

Pärast seda, kui teie laps on proovinud esimest korda tahket toitu, on hea alustada teda järk-järgult tutvustama erinevate maitsete ja koostisosadega, et ta saaks kõike seda, mida maailm ja teie köök pakub.

Kokkuvõte

Kui teie 8-kuune beebi saab tahket toitu, on oluline talle pakkuda tervislikke ja toitvaid valikuid. Seda saate teha, tutvustades talle erinevaid maitseid ja koostisosi. Oluline on lisada tema igapäevasesse menüüsse köögiviljad, liha, kala, munavalge, kodujuust, jogurt ja puuvilju. Proovige alati kasutada värsket ja tervislikku toitu ning jälgige, kuidas teie lapse keha sellele reageerib.

Kokkuvõttes, meie soovitused on anda oma 8-kuusele erinevaid toiduaineid, millest ta saaks kõike vajalikku tervislikuks kasvuks ja arenguks. Annust soovitame jälgida ning kogemused on ka kõige parem õpetaja ka lapse toitumise ja söögikordade osas. Kõike seda saate teha koos oma lapsega, nii et mõlemad saaksid toiduvalmistamise ajal koos toredalt aega veeta.