Nullkulu

Nullkulu

mida ämblikud söövad?

Mida ämblikud söövad?

Ämblikud on ühed looduse kõige huvitavamad olendid. Paljud meist on näinud, kuidas nad võrke punuvad ja saaki püüavad. Kuid mida ämblikud siis tegelikult söövad? See on küsimus, millele seekord vastamegi.

Enne kui me aga konkreetsete toitude juurde jõuame, tuleb veel üks oluline fakt välja tuua. Nimelt on ämblikud röövloomad. See tähendab, et nad söövad vaid teisi loomi, erinevaid selgrootuid, putukaid ja muid väikeseid olendeid. Ämblikud ei söö taimi ega kõike, millele nad kätte saavad. Nende söögivalik on väga spetsiifiline.

Alustame sellest, mida ämblikud erinevates olukordades söövad.

Vastsündinud ämblikud söövad putukamune

Ämblikud, kes on alles koorunud muna seest, on väga väikesed ja nõrgad. Seetõttu on nende esimeseks toiduks tavaliselt putukamunad, mis asuvad pesades või mullas. See annab neile vajaliku energia, et areneda täiskasvanuks.

Noored ämblikud söövad väikeseid putukaid

Kui ämblikud on juba piisavalt suured, hakkavad nad väiksemaid putukaid sööma. Selles staadiumis söövad nad näiteks kärbseseeni, herilasi, mesilasi, lehetäisid, kirpe, sipelgaid ja muid selgrootuid. Nad võivad ka munade kasvatamiseks putukaid süüa.

Täiskasvanud ämblikud söövad suuremaid saaki

Kui ämblikud on täiskasvanuks saanud, suureneb ka nende saagi suurus. Täiskasvanud ämblikud võivad süüa suuremaid putukaid nagu kollased sipelgad, kilpkonnasääsed, liblikad ja isegi närilised ja konnad. Nad võivad neid kasvõi mitu päeva sööma jääda, sõltuvalt saagi suurusest.

Sümpaatne toitumine

Lisaks tavapärasele jahipidamisele on ämblikel ka viis saada toitaineid, mis tekivad nende saaki seedimise käigus. Nad injekteerivad oma saaki mürgi, et see uinuks ja nad saaksid seda hõlpsalt kinni pidada. Edasi süstib ämblik oma ohvrile seedimisvedeliku, mis lõhub ohvri siseelundid. Ämblik imeb oma saagist välja kõik toitained, mis talle sobivad. Seega sööb ämblik endale valitud toitaineid.

Kuidas ämblikuid leida?

Kui soovite leida ämblikke oma looduslikus keskkonnas, on kõige parem vaadata nende kõige tavalisemaid saaki. Ämblikud on lähedal maiuspaladele, mida nad söövad. Seega, kui otsite ämblikke, vaadake milliseid putukaid saate nende lähedale tuua.

Järeldus

Ämblikud on röövloomad ja söövad ainult teisi loomi. Nad eelistavad selgrootuid ja võivad süüa oma kehakaalust rohkem toitu päevas. Selleks, et leida ämblikke oma looduslikus keskkonnas, tuleb jälgida nende saaki, mida nad söövad. Tegelikult on ämblikud väga kasulikud looduses, kuna nad aitavad kontrollida putukate populatsiooni. Seega on oluline neid tundma õppida ja mõista, mida nad söövad, et aidata neil oma rolli looduses täita.