Nullkulu

Nullkulu

kus ma olen?

Kus ma olen – Ülevaade kohtadest ja nende ajaloost

Kas oled kunagi mõelnud, missugusel pinnaseplaadil sa seismas oled? Või siis sellele, kuidas see konkreetne ala on muutunud, kujunenud ja arenenud läbi aegade? Käesolevas artiklis uurime just neid küsimusi, analüüsime Eesti kõige huvitavamaid kohti ja nende ajalugu.

Pärnu linn

Pärnu asub Lääne-Eestis, Pärnu jõe suudmes, Läänemere rannikul. Tegemist on Eesti neljanda suurima linnaga ning kuurordilinnana on see tuntud oma suurepäraste spaade, liivarandade ja tervistavate ravivete poolest. Ajalooliselt on Pärnul samuti palju pakkuda – linnus, patriarhaalkirik ja rikkalik kultuuripärand muudavad selle piirkonna rikka ajalooga paigaks.

Viru raba

Kui oled loodusesõber ning armastad matkamist, siis on Viru raba ideaalne koht külastamiseks. See asub Lääne-Virumaa piirkonnas ning on üks Eesti suurimaid rabasid. Raba pakub unikaalset loodusmaastikku, ladvaaluseid järvi ning taimestikku. Lisaks looduse ilule pakub Viru raba ka võimalust õppida Eesti looduskaitset.

Tallinn

Tallinn on Eesti pealinn ja suurim linn. See asub põhjarannikul ning on kultuurilooliselt rikkalik. Vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistus ja seal võib leida mitmeid ajaloolisi objekte, mis võiksid huvitada just ajaloohuvilisi. Tallinn pakub ka laia valikut erinevaid kunstigaleriisid, teatreid, kino ja muuseume.

Saaremaa

Saaremaa on Eesti suurim saar ning asub Läänemere ääres. Saaremaal võib leida palju ajaloolisi monumente, nagu lossid, kindlused ja majakad. Lisaks pakub see saar loodusturismi kogemusi läbi vaheldusrikka maastiku, sealhulgas rannad, sood ja väikesed järved.

Piusa koobas

Üks silmapaistvamaid kohti Eestis on kindlasti Piusa koobas. See paikneb Eesti ja Venemaa piiril ning on üks kivimite ning maa-aluste moodustiste rikkamaid alasid. Koobas on looduslik ime, mis jääb meelde igaveseks, eriti neile, kes armastavad loodust ja matkamist.

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Eestis leidub hulgaliselt huvitavaid ajaloolisi paiku ning imelisi looduskogemusi. Meie valitud kohad on ainult murdosa neist, mis Eestis avastamist väärt. Veelkord, kui üritad välja selgitada, “kus sa oled” maailmas, võiksid uurida just Eesti ajaloolisi paiku. Liivarannad, rabade künklik maastik ja ajaloolised kindlused moodustavad särava kaleidoskoobi, mida on lihtsalt võimatu ignoreerida.