Nullkulu

Nullkulu

kuidas aru saada et olen rase?

“Kuidas aru saada, et olen rase” – Kõik oluline info lapseootuse kinnitamiseks

Raseduse avastamine võib olla eriline ja tähtis hetk Teie elus. Miks mitte teha sellest protsessist aga veelgi meeldivam ja vähem stressirohke? Käsitlen selles artiklis kõiki võimalusi, kuidas aru saada, kas olete rase ning õigel ajal reageerida. See peaks olema põhjalik muutus Teie elus, nii et ei jäta midagi juhuse hooleks!

Mis on raseduse tunnused?

Hoiatavad sümptomid erinevad igal naisel. Mõned tunnevad südame klopimist, peavalu või iiveldust, samal ajal kui teised kaotavad söögiisu, tunnevad väsimust või kogevad meeleolukoldeid. Ükskõik mis sümptomid ka ei tekkida, nende kõikumised on seotud kehaga ning on märkideks beebi kandmisest. Oluline on meeles pidada, et raseduse sümptomid ilmnevad erinevalt erinevatel naistel ning need ei tohiks olla alati võrreldavad.

Kuidas määrata rasedus

Kõige õigem viis raseduse kinnitamiseks on rasedustesti tegemine apteegis. Kui olete proovinud rasestuda ja märkate sümptomeid, peaks konsulteerima oma arstiga. Seejärel on soovitatav teha rasedustest – mida võib leida igas apteegis.

Tekkivate sümptomite või ärevuse korral võite minna arsti juurde ning teha kohe veretest raseduse määramiseks. Kuidas määratakse rasedus läbi vereseerumi määramise? Raseduse tunnused ei ilmu kohe. Tegelikult võtab see mõni aeg aega, et raseduse tegelik kammitsemine teatkse saada. Seepärast on vereanalüüs kõige usaldusväärsem viis esimeste märkide tuvastamiseks isegi enne menstruatsiooni kohalejõudmist. Raseduse näiduks loetakse vereseerumis leiduvat hCG (inimese kooriongonadotropiini), mida alati ei leitagi testides. Arstide soovituse järgi võib vere analüüsi teha veel 3-4 päeva jooksul raseduse optimaalseks diagnoosimiseks.

Oluline on meeles pidada, et raseduse tunnistus võib varieeruda erinevatel naistel. Ärge muretsege, kui teil pole teatud sümptomeid, kuid on ikkagi rase. Kui rasedad, võivad muutused kulgeda teie keha jaoks märkamatult.

Millal ma peaksin konsulteerima arstiga?

Kui olete rase või olete raseduse kohta kahtlustav, soovitaksin konsulteerida arstiga niipea kui võimalik. Kui näitajad on positiivsed, peab arst aitama teha edasise tegutsemise plaani. Arstid saavad teid suunata kõige olulisema ettevaatuse ja lapse ohutuse osas ning niimoodi saate end paremini valmis olla.

Lisaks peaksite minema, niipea kui võimalik perearsti juurde, kui teil on raseduse sümptomid. Nad saavad soovitada ravimeid või täiendavaid teste, et saaksid teada, kuidas teie keha muutub ja tagab lapse õige kasvu.

Kas mul on vaja teha midagi konkreetset, et rase olla?

Sünnitus ja lapse kandmine võib tunduda hirmutav väljakutse, kuid kui oled rase, on teie keha sellega kohanenud ja tead, mida peate teadma. Siiski peaksite kinni pidama tervislikust eluviisist ning regulaarsetest arsti visiitidest, et tagada nii teie keha kui ka lapse ohutus. Rääkige arstiga igapäevaelust ning võimalikest ohtudest nii teie kui ka teie beebi jaoks.

Mõnel juhul võib arst soovitada vitamiine või toitaineid, et tagada lapse jaoks õige areng ning korrektne kasvumustri välja töötamine. Niisuguste nõuannete järgimine võib muuta lapse kandmise protsessi palju hõlpsamaks ning vähem stressirohkeks teile ja teie lapsele.

Järeldus

Raseduse leidmine võib olla mugav ja rõõmuandev, nii et võtke aega ja hingake sügavalt sisse. Oluline on meeles pidada, et erinevatel naistel võivad olla erinevad raseduse tunnused, mistõttu võivad tavalised sümptomid ilmneda teie jaoks üsna hiliselt. Kui olete näidanud positiivseid tulemusi, siis rääkige kindlasti oma arstiga ja pidage kinni tervislikust eluviisist. Kõige olulisem on öelda, et emadus on rõõm ja elu muutev sündmus. Peate ennast hellitama ning valmistuda imeliseks perioodiks oma lapse ootamisel ja tema kasvatamisel.