Nullkulu

Nullkulu

kus asutati google?

Kus asutati Google?

Google tähistas 2021. aasta septembris oma 23. sünnipäeva. Tundub uskumatu, kuid Google’il oli Eesti internetiühendusega seotud oluline roll. Kuidas?

Kõik algas 1995. aastal, kui Stanfordi ülikooli õpilane Larry Page alustas projekti, et luua veebilehtade tõhusam otsimismootor. Koos oma uue kaaslase Sergey Briniga töötas Page välja uue ja revolutsioonilise otsingulohi, mis põhines lehe autoriteetsuse hindamisel, mittelinkevate tekstide analüüsimisel ja kasutajate käitumisel.

1998. aasta septembris asutasid Page ja Brin selle loo tulemusena Google’i Inc. ja alustasid ametlikult Google’i otsingumootori teenuse pakkumist. Algselt olid töötajad kodukontorites ja töötasid nii öelda garaažiettevõttes.

Google’i edu Faktid

Tänaseks on Google’i peakorter asub Mountain View’s, Californias ja ettevõte on oma tegevuse jooksul loonud tohutu arvu teenuseid, alates Google’i otsingumootorist kuni Youtube’i, Google Drive’i, Google Mapsi ja Gmailini.

Peaaegu kogu maailmas on Google’i otsingumootor üks juhtivaid otsimootoreid, mis saadavad veebiotsingumootoritele iga päev miljoneid häireid.

Google on ka kõige suurem online-reklaami tarnija maailmas ning selle märkimisväärne õnnestumine on seotud lisaks otsingumootorile ka ettevõtte muude teenuste ja start-up’ide loomisega.

Google”i märkimisväärne mõju globaalsetele tehnoloogiatele

Google’i algsed algoritmid ja otsingumootorid olid disainitud vajadusel teada saada, mida inimesed soovisid veebis otsida. Seoses sellega on Google olnud Ameerika kui ka kogu maailma tehnoloogiasektorile märkimisväärne jõud.

Google’iga on seotud ka paljud avangardistlikud tehnoloogiaprojektid nagu näiteks Google Glass ja isesõitvad autod, milles aiheal on teie arvuti, rool, kaamera ja liikumissensor.

Google’i juhtimise ja järelevalve mudelid

Google’i juhtimine on olnud alati laiapõhjaline ja tehnoloogiline orientatsioon. Ettevõte on tuntud ka selle põhjalikult juhitud ja nõudliku töökultuuri poolest, kus töötajad võivad jääda tihtipeale tööle hiliseks ja kus võib oodata mitmetunnist seisakut internetiühenduse või laadimise jaoks.

Google’i kõige juhtivamad ettevõtted töötavad sujuvalt koos ja neil on õigus edasi arendada valdkondi nagu tehisintellekt ja virtuaalne reaalsus.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Google’i idee tekkimine on märkimisväärne samm edasi infotehnoloogia ja Interneti arendamisel. Tänu Google’ile on tänapäeval olemas tohutu hulk infot ja andmeid, mis on internetis kättesaadavad, ning ettevõte on aidanud kaasa ka uute tehnoloogiate arendamisele.