Nullkulu

Nullkulu

kuidas vahetada piduriklotse?

Kuidas vahetada piduriklotse

Piduriklotside vahetamine on tavaline toiming sõidukite hooldamisel. See võib tunduda raske ülesandena, kuid tegelikult on see midagi, mida saate teha ise, kui teate, kuidas seda õigesti teha. Selles artiklis vaatleme, kuidas vahetada oma auto piduriklotse.

Mis on piduriklotsid?

Piduriklotsid on kõige olulisemad osad pidurisüsteemis. Need on pigem nagu pinnad, mis hõõruvad piduriketta vastu, et tekitada pidurijõudu, mis aeglustab teie sõidukit. Piduriklotsid on kulumaterjalid, mis tähendab, et need kuluvad aja jooksul, eriti kui neid kasutatakse tugevalt. Kui teie piduriklotsid kuluvad liiga palju, ei tööta teie pidurid korralikult ja see võib olla ohtlik.

Millal on aeg piduriklotse vahetada?

Piduriklotside eluiga varieerub sõidukiti märkimisväärselt, kuid tavaliselt tuleb neid asendada pärast iga 50 000-70 000 kilomeetrit. Mõned sõidukid vajavad piduriklotside vahetust lausa 25 000 km järel. Kuid pidage meeles, et kui märkate, et piduripedaal muutub pehmemaks ja pidurdamiseks kulub rohkem jõudu kui tavaliselt, siis on aeg vahetada piduriklotse. Samuti võib kuulda piduriklappide hõõrdumisest metalli vastu.

Vahendid, mida vajate

– Tõkketünn või punnitangid
– Kruvikeeraja, nagide eemaldaja või mutrivõti
– Piduriklotside komplekt

Kuidas vahetada piduriklotse

Kõigepealt peate teadma, millised piduriklotsid vajavad vahetust – kas eesmised või tagumised. Enne töö alustamist olge kindel, et olete parkinud sõiduki tasasel kohal, tõstnud selle tõstukile ja kinnitanud tõstuki. Kui panete auto kriipidele, veenduge, et kriipide all oleks tasane pind.

Seejärel eemaldage ratta mutrid ja tõmmake ratas ära.

Kaitsekleebis eemaldamiseks kasutage kruvikeerajat või spetsiaalset nagi eemaldajat ja eemaldage piduriklotsid hoidvad naelad.

Nüüd peaksid nägema piduriklappide hõõrdumisplaatidega pidurikettaid. Piduriklotside vahetamiseks peate need plaadid eemaldama. Selleks kasutage tõkketünni või punnitange, võttes need kinni piduriklotside hoidjast ja tõmmates need piduriketast välja. Kuid pidage meeles, et mõnikord on piduriklotsid liiga tihedalt piduriketta külge kinnitatud ja selleks võib vaja minna lisatööriistu. Kui ei ole kindel, siis tasub lasta töö teha spetsialistil.

Uute piduriklotside paigaldamiseks eemaldage kinnitad, mis hoiavad klotsid paigal. Eemaldage vanad klotsid, paigaldage vahele uued klotsid ja kinnitage need klambriga. Kontrollige, kas klotsid liiguvad sujuvalt ja ei ole kinni jäänud.

Nüüd peate tagasi paigaldama piduriklappide hoidjanaelad ja kaitsekleebised.

Lõpuks tagastage ratas ja kruvige rattamutrid käsitsi kinni, ilma neid lõpuni pingutamata.

Last but not least on oluline, et pingutate ratta mutrid kas kordamööda või ristselt. Seejärel tõstke auto tagasi maapinnale ja pingutage rattamutreid kindlasti.

Kokkuvõtvalt

Piduriklotside vahetamine pole raske, kuid võib olla pisut tülikas. Kui aga järgite neid juhiseid ja kasutate õiget tööriista, saate selle töö tehtud ise. Kui te pole kindel, mida teha, siis peaksite selle töö tegema spetsialisti käes ning lasta neil hinnata ja vajadusel parandada Teie auto piduri süsteemi. Oluline on, et tagamaks Teie ja liikluse turvalisust, pidurisüsteem töötaks korralikult.