Nullkulu

Nullkulu

kuidas vabaneda sipelgatest?

Kuidas vabaneda sipelgatest

Sipelgad on üsna tavalised putukad, mida võib leida peaaegu igas majapidamises. Kuigi sipelgad võivad olla kasulikud metsades, rikuvad nad kodudes toitu, mööblit ja muid esemeid. Selles artiklis räägime erinevatest meetoditest, kuidas vabaneda sipelgatest ja hoida kodu sipelgatevabana.

Moodused sipelgatest vabanemiseks

Üks tõhus viis sipelgate kontrollimiseks on leida õige tasakaal sipelgate eemaldamisel ja nende tagasituleku ennetamisel. Siin on mõned vabanemismeetodid, mis võivad aidata teil oma kodust sipelgate eemaldamisega:

Õige puhastamine

Sipelgad armastavad mustust ja ebameeldivaid lõhnu. Kuna sipelgad söövad väikseid mustuse- ja toiduosakesi, on oluline, et teie kodus oleks puhtus ja korras. Puhastage kööki regulaarselt, sealhulgas tööpinda, põrandaid ja prügikaste.

Võimalusel blokeerige sissepääs

Kui sipelgad juba on leidnud endale otsesuuna teie koju, siis seadke takistused. Võimalusel blokeerige sipelgad sissepääsud, kasutades tihedalt liimitud või tihedalt seljatud tapeeti. Leidke aega, et uurida oma kodu, et leida potentsiaalsed sipelgate sisenedamise kohad, sest see aitab ennetada sipelgaid toidule ja magamiskohtadele ligi pääsemast.

Kasutage looduslikke vahendeid

Mõned looduslikud vahendid, nagu näiteks kaneel, laimimahl, eukalüptiõli ja sidrunhape, võivad aidata teie kodu sipelgavabana hoida. Need lõhnad aitavad ära hoida sipelgate soovi sisse pääseda.

Sipelgatõrjevahendid

Sipelgatõrjevahendid võivad olla tõhus viis sipelgate kontrollimiseks, kuid paljud neist sisaldavad kemikaale, mis võivad olla ohtlikud lemmikloomade ja laste jaoks. Seetõttu on soovitatav kasutada sipelgatõrjevahendeid ainult siis, kui seda on hädasti vaja, ja pöörduda spetsialistide poole, kui te pole kindel, kui turvaline võib nende kasutamine olla.

Valage: äädikas

Vala äädikas sinna, kus sipelgad istuvad. Äädikas tapab sipelgad ja lõhn on nii tugev, et nad ei tule seal tagasi, kust äädikas on valatud. Kuid, kui olete allergiline äädikale, siis soovitan seda ei kasutada.

Kuidas vältida sipelgate tagasitulekut

Pärast sipelgatest vabanemist on oluline teha jõupingutusi, et vältida uute sipelgate sissetungi.

Kõige olulisem on see, kui hoiad kodu puhtana ja niiskuseta, siis on sipelgad eemal. Koristage toitu ja ärge hoidke seda avatud pakendites (näiteks magusad, küpsised, kuklid jne), nimelt sina ise tekitad sipelgaid sinna saabudes. Sipelgad ei ela terved ja puhtad kodud.

Pange kohvipuru /sooda mahutisse ja laotage seda üle tõrjutud sipelgatele. Kui sipelgad on kohvipuru/sodi peal, siis nad lämbuvad.

Pidage meeles, et kõige tõhusam viis sipelgatest vabanemiseks on leida nende päritolu ja võidelda nendega sealt. Kuidas on võimalik seda teada saada? Võtke mingisugune aeg, kui saate jälgida sipelgaid seina praodest, toolide alt või mööbli vahel, kust nad kõige enam visiitkaarte lahkuvad. Siis on kindlasti lihtsam neist vabaneda.

Kui aga olete leidnud, et te ei suuda sipelgatega ise võitlemises hakkama saada, võtke ühendust professionaalsete insektitsiidide müüjate ja ärimeestega. Vastasel korral võivad sipelgad taas teie koju sisse pugeda.

Järeldus

Sipelgad on sageli tüütud külalised meie majades, kuid nende eemaldamine ei pea olema raske. Kõige olulisem on kodu korras hoidmine, putukatõrjevahendite kasutamine, nende ohutu ja loodusliku kasutamine ning sipelgate sissepääsu takistamine. Looduses on sipelgad kasulikud putukad, kuid kodus võivad nad olla tülikad. Aga kui me järgime neid lihtsaid juhiseid, võime olla kindlad, et meil on sipelgaprints Augusti tegevusest vaba kodu.