Nullkulu

Nullkulu

kuidas vabaneda stressist ja muretsemisest?

Kuidas vabaneda stressist ja muretsemisest

Elu on keeruline ja muredega täidetud. Isiklikud probleemid, tööelu, rahalised probleemid jne – neid kõiki on palju ja need võivad tekitada stressi ja muretsema isegi kõige tugevamal inimesel. Kuidas siis stressist ja muretsemisest vabaneda? Selles artiklis räägime sellest lähemalt.

Kuidas stress inimkehas töötab?

Stress on keha loomulik reaktsioon, ettevalmistus võimalikeks ohtudeks. Kui organism hakkab stressi all silmitsi seisma, suureneb pulss ja hingamine muutub kiiremaks. Samuti hakkab keha tootma stressihormoone, mis aitavad inimesel ohtlikku olukorda vastu seista.

Kui stress kestab pikka aega, võib see muutuda tõeliseks probleemiks. Pikaajaline stress võib tekitada uneprobleeme, seedehäireid, pea-migreeni jne.

Miks me muretseme?

Muretsemine on loomulik emotsioon. Inimesed hakkavad muretsema, kui nad ennast ohustatuna tunnevad – näiteks kui neil on rahalisi probleeme, ootavad olulisi uudiseid jne.

Muretsemine saab olla ülekaalukaks, kui inimene alati mõtleb halvimate stsenaariumide peale ja ei lase ennast maha rahustada. Selline muretsemine võib tekitada tõsist stressi ja halvendada olukorda.

Mida teha, et stressi ja muretsemisest vabaneda?

Stress ja muretsemine ei kao iseenesest. On vaja reaalseid samme astuda, et nendega toime tulla ja need ületada. Järgnevalt annan mõned näpunäited, kuidas stressist ja muretsemisest vabaneda.

Hinga sügavalt sisse ja välja

Kui tunned, et stress on sulle kohale jõudnud, alusta sügavalt hingamisest. See aitab kehal ja meelel lõdvestuda ning rahuneda. Selleks on mitmeid hingamisharjutusi, mida saad proovida – näiteks „4-7-8“ hingamine.

Leia aega lõõgastumiseks

Kui oled pinges ja stressis, võid proovida lõõgastumistehnikaid. Lõõgastumine aitab leevendada stressi ja kohandada oma vaimset seisundit. Proovi näiteks meditatsiooni, joogat või lihtsalt hingamisharjutusi teha.

Tee mõõdukalt sporti

Sport aitab vabastada stressi ning endorfiinid näivad endast sel juhul ka parima ilma retseptita antidepressandiga. Olenemata, kas teed jõu- või aeroobika treeninguid, pea tähtaegadest ning teiste kohustuste järgi olles, võib liikumine olla hea valik igal juhul.

Söö paremat toitu

Sõltumata sellest, kas usud või mitte, võib õige toitumine aidata stressiga võidelda. Proovi rohkem lisada oma toidu sisse puu- ja köögivilju, valguallikaid ning proovi sööma hästi tervislikult. Juhul, kui püüad juurutada harjumuslikult tervislikku toitumist, võivad sellet sarnase seosega tervisega kaasneda ka head emotsioonid.

Võta aega endale

Mõned tegevused bäändi puhul on paremad kui mõned muud. Kas oled huvitatud käsitöö- või kunstitegemisest? Või veeda mõni hetk lemmikraamatu lugemise või filmi vaatamisega? Proovi erootilist massaaži ja hellitavaid suguliigutusi ning õpi lõõgastumisharjutusi ja veed jõulised teadlikud kogemused ainult endaga koos.

Vestelda sõpradega

On oluline, et sul oleksid vestluskaaslased, kellega oma probleeme jagada. Kui tunned, et oled kõike üle mõelnud, võid proovida vestelda kellegi lähedasega. See aitab sulid oma muredele uue vaatenurga leida.

Ära unusta ööd

Pole tähtis, kui tiheda graafiku või millega kulu siis oled hõivatud – hea ööune hind on hindamatu. Magades korralikult terve öö, on su kehal võimalus enese taastumiseks ning stressi vältimiseks.

Kokkuvõte

Stress ja muretsemine võivad osutuda tõsisteks probleemideks, kui neid ei suudeta ravi kogeda. Selles artiklis pakutud meetodid võivad olla heaks lahenduseks stressi ja muretsemisega tootlemisel. Proovige neid enam, kui soovite oma vaimset-muud seisundit paremaks muuta.